Age of Charlemagne : Mercia Krallığı

MERCIA KRALLIĞI
İngiltere’nin merkezindeki konumuyla, Mercia Krallığının etkisi adanın her köşesine yayılıyor. Anglosakson Krallıkların en güçlüsü olarak Mercialılar Humber nehrinin güneyinde kalan topraklarda üstünlük kurdular.

Altıncı yüzyılın sonlarına doğru 5 İngiliz shire’ı, Derbyshire, Leicestershire, Nottinghamshire, Staffordshire ve Warwickshire tek bir hükümdarın otoritesi altında birleşti, buradan Mercia Krallığı doğdu. Mercialıların ve başkentleri Tamworth’ün kurucusu olarak genelde Creoda Iclingas görülür, ancak bu durum tartışmaya açıktır. Anglosakson tarihi kitapları kendisinden kral olarak bahsetmez ve bazi tarihçiler kendisininin bir rahibin hayallerinden fazlası olmadığını iddia eder.

Herşeye rağmen Iclingas hanedanı yaklaşık olarak milattan sonra 625 yılından itibaren hükümdarları Penda ile birlikte bölgeye eşsiz bir istikrar getirdi. Hanedanları çok sayıda suikast, entrika ve muharebelerle ölmeyle dolu olsa da Iclingas hanedanı Mercia’nın topraklarını hem İngiltere’nin merkezinde bulunan topraklarda hem de güneye doğru genişletmesini bildi.

Milattan sonra 757 yılında Offa Kral oldu. Offa tahtı Kral Aethelbald’dan devralmıştı ve Kral Aethelbald’ın öldürülmesi ülkeyi iç savaşa sürüklemişti. İngiltere’nin merkezinde bulunan toprakları sıkıca elinde tutan Offa, güneyde kalan Krallıkları da Mercia hakimiyetine almak için fırsat kolluyordu. Franklar tarafından saygı duyulan ve Britanya adasındaki tüm İngilizde korku yaratan Mercia Krallığı, Britanya adalarını tek bir krallık otoritesi altında birleştirmeye kararlı.

Mercia Krallığı Özellikleri

  • Yokedilen her birim için fazladan gelir.
  • Emancipators : Savaş sonrası 2 kat birim yenilenmesi.

Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator: Rome'da Askeri Birlik Türleri #imperator #rome https://t.co/GxINjVU7rM https://t.co/lHJCjEtdha
Anno 1800'de Ada Oluşturma #anno1800 https://t.co/7DHtiPXcU3 https://t.co/IQcC0vsBgb

Strategyturk Flickr