Age of Empires: Definitive Edition Steam’e Gelmiyor

6X2J53.png

Age of Empires: Definitive Edition’un Beta’sına katılmak için XBox Live hesabının şart konulması oyuncular arasında oyunun Steam’e gelmeyeceğine dair söylentilerin oluşmasına sebebiyet vermişti. Age of Empires resmi forumlarında bu husus üzerine açılan bir konuda aynı zamanda sitenin blog kısmında Age of Empires’a dair haberleri yazan yöneticinin cevabı meseleye netlik kazandırmış oldu. Age of Empires: Definitive Edition sadece Windows Store’da bulunacak, bu oyunun en azından çıkışı itibariyle Steam’de bulunmayacağı anlamına geliyor.

Forgotten Empires’ın geliştiricisi olduğu Age of Empires II HD, Age of Mythology: Extended Edition ve Rise of Nations: Extended Edition oyunlarından farklı olarak, Microsoft Studios ile daha ilişkili kalan Halo Wars gibi serilerin oyunları Windows Store’a özel çıkmaya devam ediyordu. Halo Wars 2 Windows Store için çıkarken, bir süre sonra Halo Wars: Definitive Edition Steam’e gelmişti. Age of Empires: Definitive Edition Halo Wars 2 gibi Windows Store’da mı kalacak yoksa Halo Wars: Definitive Edition’un yolunu mu izleyecek birlikte göreceğiz.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Sözleşme ve Müzakere #ck3 https://t.co/Sch2nMe3gB
Total War Saga: TROY'da Agamemnon #totalwar https://t.co/0uBsowgxes

Strategyturk Arşiv