Age of Empires’tan Çıkış Tarihi Açıklaması

YO4pda.jpg

Gamescom’da çıkış tarihi 19 Ekim olarak duyurulan Age of Empires: Definitive Edition’dan çıkış tarihinin değişimiyle alakalı bir duyuru yapıldı:

Herkese merhabalar, Age of Empires’ı Definitive Edition olarak tekrardan ele almaya karar verdiğimizde bu çalışmanın ne kadar kapsamlı olacağı konusunda çeşitli tartışmalarımız olmuştu. Bu şekilde bir klasik haline gelmiş bir oyunu tekrardan yapmanın en büyük zorluğu, adı oyunun bir klasik olması sebebiyle her şeye dikkatle ve özenle yaklaşmanız gerekmesi. Öte yandan zaman ilerledikçe, RTS türü geliştikçe oyuncuların da bu tarz oyunlardan beklentileri de farklılaşıyor. Bu durum RTS türü için olduğu kadar diğer türdeki oyunlar için de geçerli, dolayısıyla bizim yapmamız gereken şey insanların yabancılık hissetmeyecekleri, aynı eğlenceyi, aynı keşif duygusunu ve Age of Empires büyüsünü barındırmasını sağlarken diğer taraftan da oyunu modernize edip beklentileri karşılayabilmek.

Bunu sağlayabilmek adına oyunu 19 Ekim tarihinde çıkartmaktansa binlerce oyuncuyu daha topluluğumuza oyunun kapalı betasına çağırıyoruz, bu kapalı beta süreci kapsamında oyunu singleplayer ve multiplayer için daha derinlemesine test edip denge değişiklikleri yapmak istiyoruz.

Henüz sizlerle paylaşabileceğimiz bir çıkış tarihine sahip değiliz ancak 2018 yılının ilk çeyreği şeklinde düşünüyoruz, bu esnada kapalı betaya katılan herkesle aktif bir şekilde birlikte çalışıp, multiplayer etkinlikleri düzenleyip, geridönüşlerinizi alarak Age of Empires: Definitive Edition’un istediğiniz şekilde bir oyun olması için çaba göstereceğiz.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Sözleşme ve Müzakere #ck3 https://t.co/Sch2nMe3gB
Total War Saga: TROY'da Agamemnon #totalwar https://t.co/0uBsowgxes

Strategyturk Arşiv