Age of Wonders: Planetfall’da Arayüz

Age of Wonders: Planetfall’ın bu günlüğünde arayüz elementlerinden bahsediliyor.

Ekranlar ve plaformlar hiç olmadığı kadar çeşitli, bu yüzden oyunun her durumda güzel görünmesi ve geleceğe yönelik olması için çeşitli sistemler ve ayarlar ekledik. Yüzerlce arayüz parçası olan böylesi derin bir strateji oyununa arayüz oluşturmak ağır bir iş.

Arayüz Ölçeği ayarı ile oyuncular arayüzün büyüklüğünü istedikleri gibi ayarlayabilecek. Büyük bir ekranın yakınında oturuyorsanız bu ayarı “en küçük” yapmak isteyebilirsiniz, bu sayede fontlar küçülecek, listeler daha fazla öge tutacak ve harita daha büyük görünecek.


Ana Görüntü Ayarları(PC)

Küçük bir ekranda oynuyorsanız ölçeği yükselterek yazıların daha okunabilir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.


Yüksek Ölçek Seviyesi


Düşük Ölçek Seviyesi


Geniş Ekran

İşleme Ölçeği ise ayrı bir ayar. Bazı sistemler çözünürlüğü yüksek ekranlara sahip olsa de ekran kartları yeterli olmayabiliyor. 3D İşlem Ölçeği ayarını kısarak ekran kartınızı zorlamadan yüksek çözünürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

Arayüzün bir özelliği de ileri seviye linkleme sistemi. Arayüz tasarım işi tamamen doğru miktarda bilgiyi doğru zamanda vermekten geçiyor: ne az, ne de fazla. Bu yüzden bilgiyi linkler ve bilgi kutuları ile katmanlaştırdık. Arayüzde sizi İmparatorluk Arşivlerine götürecek pek çok linkle karşılaşacaksınız.


İmparatorluk Arşivleri

Yazar: Mertcan Elçi

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator'da İskender'in Mirası ve Selevkos Görev Ağaçları #imperator https://t.co/IqUIbMIQEB
Crusader Kings III'te 1.2 Yamasındaki Diğer Değişiklikler #ck3 https://t.co/BnwT1ldOuR

Strategyturk Arşiv