Age of Wonders: Planetfall’da Syndicate

Age of Wonders: Planetfall’ın bu günlüğünde Syndicate tarafı hakkında derinlemesine bir anlatım yapılıyor.

Hikaye

Syndicate, Star Union’un erken dönemlerinde evrenin keşfinin ve sömürgeciliğinin öncüsü olan ticaret şirketlerinin yeniden düzenlenmesi ile oluşmuştur. Aileler yıldız kümelerini yönetmeye, özel orduları komuta etmeye ve Kir’Ko köleleri gibi egzotik ürünlerin ticaretinde tekel haline gelmeye başladı. Her aile kendi feodal toplumunu yaratarak birbirleri arasında kanlı savaşlar açmaya başlamıştı.

İmparatorluk döneminde güçler birleşmeye başladığında aileler kontrollerindeki bölgeleri imparatorluğa teslim etmek veya yok edilmek arsında bir seçim yapmak zorunda kaldılar. Bölgelerinden vazgeçen aileler ödüllendirildi ve pozisyonlar edindi, kabul etmeyenler ise dış dünyalara kaçmak zorunda kaldı. Kalan aileler işlerini gizli yollarla devam ettirdiler ve Star Union’un çöküşü ile hayatta kalanlar için yeni fırsatlar oluştu.

Syndicate adı verdikleri yeni bir toplum kurarak iş yapma özgürlüklerini tekrar kaybetmemeyi garantiye aldılar.

Konsept

Bu tarafı yansıtacak bir gerçek dünya kültürü varsa o da orta çağ Venediklileridir. Gösterişli zenginlik ile acımasız ticari uygulamaların karışımı.

Zenginlikleri liderlerinin giyimlerinden görülebiliyor, pahalı aksesuarlara ve cilt rengi değiştiren makyajlara duyulan ilgi.

Şehirlerindeki binaların sivri uçları güneş ile parıldar. Seçkinler, yüzyıllar öncesine dayanan bir kültüre sahipler ve bunları göstermeyi oldukça severler. Zenith gemileri Syndicate ailelerinin onurunu taşır, savaş alanındaki “Anthem Ailesi” saldırıları moral ve hasarı artırır.

Venedik referanslarının yanında biraz da modern İtalya’nın suç kültürünü kattık. Syndicate’ın mafya benzeri operasyonları Star Union yönetimi altında gizli olarak yapılmıştır. Bu durum gizli pelerinlerine ve hançer yeteneklerine yansırken asker isimleri ve işlevleri de bundan nasibini almıştır.

Günlük resimlerle birlikte yeterince uzadığı için ikiye bölmeye karar verdik. Syndicate oynanışı hakkında detaylı bilgiyi bir sonraki günlükte bulabilirsiniz. Sizi çok meraklandırmamak için birimlerden birinin kartını da buraya bırakıyoruz.

Yazar: Mertcan Elçi

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator'da İskender'in Mirası ve Selevkos Görev Ağaçları #imperator https://t.co/IqUIbMIQEB
Crusader Kings III'te 1.2 Yamasındaki Diğer Değişiklikler #ck3 https://t.co/BnwT1ldOuR

Strategyturk Arşiv