Anno 1800’de Dekorasyon

Anno 1800 geliştirici günlüklerinde bu yazıda şehrinizi süsleyebileceğiniz dekoratif yapılardan bahsediliyor.

Anno oyunları güzel şehir tasarımcıları için her zaman hayallerindeki şehri kurmaları için içinde yüzlerce yapboz parçası bulunan devasa bir model kiti olmuştur. Bazıları içinse özgür oynanış, çevresel hikaye anlatışı için bir tuval görevi görmekte. Anno 1800 ile gelen şehir çekicilik sistemi ve hayvanat bahçesi gibi kültür binalarıyla şehir inşa eden sanatçılarımızı desteklemek için eskisinden daha çok içeriğimiz olacak.

Her nüfus kademesi yeni bir set süsleme ile geliyor. Ağaçlarla başlayan koleksiyonunuz çitler, heykeller, banklar ile genişleyecek ve son kademelere geldiğinizde çalı çitler, çeşmeler ve köşkler ile etkileyici bahçeler oluşturabileceksiniz.

Önceki günlük ve yayınlarımızda oyuncu kontrolünde olmayan karakterlerin bile şehirlerine daha inandırıcı ve özgün bir hava katmak için süsleri kullandığını ve bu süslerin hayvanat bahçesi planınızda kullanarak muhteşem bir 19. yüzyıl hayvanat bahçesini nasıl oluşturulabileceğini göstermiştik.


Etrafta dolaşan insan sayısı oyunun son aşamasında daha da çok olacak.

Süslerin boyutu 1×1 ile 3×3 arasında değişiklik gösterecek, böylece iş hanındaki küçük boşlukları süsleyip güzel parklar kurabileceksiniz. İnşa maliyeti ve yer kaplamalarının yeterince masrafa sebep olduğunu düşündüğümüz için süslemelerin bakım masrafı bulunmayacak. Süsler inşa edildiklerinde şehre ufak miktarlarda çekicilik katar, çalı labirent veya Rönesans stili bahçelere sahip büyük parklar yaptığınızda yüksek değerlere ulaşabilirsiniz.

Gasparov gibi estetler veya Bente gibi hayalperestler sadece şehrinizin güzelliğini övmeyecek, yüksek seviye şehir çekiciliği bu karakterlerle olan itibarınıza büyük katkı sağlayacak. Hırsız Baron Malching’in ise şehrinizi övmek için nefesini bile yormayacağı aşikar.

Bunalımdan kaçmak için adanızı keşfe gelen turist toplulukları şehrinizde gezinirken tatmin edici bir görsel geri bildirim sağlayacaklar. Müzeleri gezip parklarda dinlenen turistleri şehrinizde izleyebileceksiniz. Özellikle şehrin ortasındaki büyük bir park veya plazadaki turistler ve halkın binalarla etkileşimi gözlerinizi şenlendirecek! Büyüyen şehrinizin yönetirken bir süre dinlenmek için ütopyanızı gezen turistleri takip edebilirsiniz.

Eğer şehrinizin çekiciliğini artırmak istiyorsanız süsler büyük bir rol oynamakta. Yüksek çekicilik daha fazla turist demek ve bu da ender uzmanların adanıza gelme şansını artırmakta. Hayvanat bahçesi ve müze asıl turist mıknatısı olsa da bu ikisi arasına şık bir yol ve dinlenme alanları koymak fena bir fikir değil. Maksimum seviye çekiciliğe ulaşabilmeniz için kültürel binalar, süsler ve fuarlarınızın tamamını kullanmanız gerekecek.

Yazar: Mertcan Elçi

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

USGamer'da Henrik Fahraeus ile Crusader Kings III Üzerine #crusaderkings3 https://t.co/4kF1tHNw74 https://t.co/FExXb9CaCg
Stellaris: Federations Duyuruldu #stellaris https://t.co/9WHUetyyft https://t.co/JMjL5u2DaJ

Strategyturk Flickr