Anno 1800’de Kara Savaşlarına Dair Güncelleme

AnnoUnion_military_updatel.jpg

Anno 1800’den yayınlanan bu geliştirici günlüğünde oyundaki kara savaşları mekaniğinin akıbetinden bahsediliyor.

Bugün sizlere Anno 1800’deki kara savaşlarına dair bir güncellemeden bahsetmek istedik.

Geçen sonbaharda, serinin eski oyunlarındaki askeri yaklaşıma, kara savaşlarının nasıl işlendiğine ve kara savaşlarının getirdiği zorluklara dair 2 günlük yayınlamıştık (Savaş Sanatı Bir ve İki), ayrıca, Anno 1800’de kara savaşlarını bir kenara bırakıp, oyunun şehir kurma, ekonomik ve deniz savaşları alanlarına yoğunlaşacağımızı açıklamıştık. Ancak topluluktan gelen tutku dolu geri bildirimlerden sonra bu kararımızı gözden geçireceğimizin sözünü verdik ve kara savaşlarını diğer mekanikleri etkilemeden oyuna nasıl ekleyebileceğimizin yollarını aramaya başladık.

O zamandan bu yana, bir yandan topluluktan gelen reaksiyon üzerine uzun süreler tartışırken, bir yandan da Anno Union’dan eski Anno ustalarını, Anno serisinin askeri yönlerini tartışmak için stüdyomuza davet ettik. Topluluktan gelen geri bildirimlere dayanarak fanlarımızın beklentilerini karşılayacak şekilde, kara savaşlarını oyuna eklememizi mümkün kılabilecek ve aynı zamanda oyunun diğer yönlerini negatif yönde etkilemeyecek dizayn yaklaşımları üzerinde çalıştık.

Stüdyo olarak önceliğimiz, fanlarımızın beklediği üzere derin mekaniklere sahip, tekrar tekrar sıkılmadan oynayabileceğiniz bir şehir kurma oyunu yaratmak ve oyuna eklediğimiz her şeyin, biz geliştiricileri gururlandıracak şekilde yüksek kalite standartlarını karşılamasını sağlamaktı. Bu kararı alırken Anno 2205’ten aldığımız geri bildirimlerin etkisi büyük. Geçtiğimiz aylarda kara savaşları üzerine bir takım çalışmalar yaptık, maalesef tartıştığımız yollar ve oyun dizayn yaklaşımları kara savaşlarını kalite beklentilerimizi karşılayacak ve diğer mekanikleri negatif etkilemeyecek şekilde oyuna eklememize izin vermedi. Aynı zamanda pek çok oyuncumuzun kullanmayacağını bildiğimiz bir askeri sistemi, oyunun ekonomik derinliğini negatif yönde etkileme pahasına oyuna eklemenin misyonumuzla örtüşmediğine karar verdik ki misyonumuz başından beri dikkat çekici bir şehir kurma oyunu yapmaktı. Sonuç olarak, baştan beri asıl planımız olan deniz savaşlarına odaklanmaya devam etmeye ve Anno 1800’ün çıkışı için kara savaşlarını oyuna eklememeye karar verdik.

Kararımız bazılarınızı hayal kırıklığına uğrattığının farkındayız, ancak Anno Union olarak şeffaflığın ve kararlarımızı dürüstçe oyuncularımızla paylaşmanın en iyi yol olduğuna inanıyoruz. Çıkış tarihine yaklaştığımız şu aylarda, oyunun mekaniklerine dair içinde geliştirilmiş deniz savaşları ve adaların nasıl ele geçirileceğinin de bulunduğu daha pek çok şeyi sizlerle paylaşmayı iple çekiyoruz.

Anno 1800 Takımı

 

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te Casus Ağı ve Casuslar #stellaris https://t.co/Q1t0mBSVfr
Knights of Honor II: Sovereign'de Görüşler #koh2 https://t.co/jcOQZpKvei

Strategyturk Arşiv