BattleTech’te Mech Kişiselleştirmeleri ve Gelecek Güncellemeler

https://s3.amazonaws.com/duxsite-battletech/9b528678b20763bf881ac805e6c1a3386c76fa1349aa131cb62918019a4b1eecu9.jpg

Harebrained Schemes geçtiğimiz haftalarda çıkan dev robotların kapıştığı strateji oyunu BATTLETECH için çıkış sonrası planlarını açıkladı. Stüdyo oyuna olan pozitif yaklaşımların yerelleştirme, daha fazla kişiselleştirme seçeneği ve büyük ek paketler gibi pek çok şeyi mümkün kıldığını söyledi.

Ancak hepsinden önce ilgilenilmesi gereken hatalar var. Oyunun Kickstarter sayfasına yazan Harebrained; “Oyunun çıkışı mükemmel değildi, bazı oyuncular donanım/sistem uyumlulukları ile oyun performansında sorun yaşamakta ve takımımız bu konular üzerine yoğunlaşmış durumda. Kritik sorunlar için çözümler bulmak her zaman önceliğimiz ve bu çözümler bulunup test edildikten sonra mümkün olduğunca çabuk bir şekilde oyuna eklenecek. Genelde yamalarımızı oyuna getirmeden önce Steam’de açık beta şeklinde yayınlayarak test edilmesini sağlıyoruz.”

Genel bir hata düzeltme yamasının Mayıs ayının sonlarında gelmesi bekleniyor. Ardından da kişiselleştirmeye ve oyuncu isteklerine odaklanan daha büyük bir yama yolda. Henüz tüm detaylar ortada olmasa da bu yamalarda gelmesi beklenen bazı değişimler ise şöyle listelenebilir:

Hızlandırılmış Çatışa Seçenekleri – Çatışma hızını arttırmak isteyen oyuncular için yeni ayarlar.
MechWarrior Kişiselleştirme – Oyuncular MechWarriorlarının görünüşlerini, isimlerini, kod isimlerini ve seslendirmelerini değiştirebilecek.
Yeni Zorluk Ayarları – Oyunun farklı alanlarındaki zorluğunu arttırmak için yeni ayarlar.
MechLab / Mağaza / Salvage Arayüz İyileştirmeleri – Eşya alırken ya da salvage ederken oluşan arayüz sıkıntıları için düzenlemeler.
Tutorial Geçebilme Seçeneği – Daha önce eğitim kısmını oynamış oyuncuların yeniden ana hikayeye başladıkları zaman bu görevleri geçebilmesi.
Oyun Zorluğu – Beklenmedik şekilde zor veya kolay olan mekaniklerin elden geçirilmesi.
Yayıncılık İyileştirmeleri – Oyunu alta aldıktan sonra sesin kapanması gibi iyileştirmeler.
Zaman ilerledikçe daha fazla ücretsiz güncelleme ve bir-iki tane ücretli büyük ek paket geleceğini söyleyen Harebrained, şuan ana amaçlarını hata düzeltmeleri olduğunu belirtti.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV'te Operasyonlar #hoi4 #heartsofiron4 https://t.co/C33FFVO6nc https://t.co/lKvdUhrRXo
Hearthstone'da 19 Kasım Yaması #hearthstone #battlegrounds https://t.co/dcWhZEVdEg https://t.co/eVOjeIVW9k

Strategyturk Flickr