Civilization VI – Rise and Fall

Civilization VI: Rise and Fall, Civilization VI için çıkarılan ilk ana eklenti. Bu ana eklenti oyuna 8 yeni uygarlık, 9 yeni lider ve çok sayıda yeni mekanik ekliyor. Eklenti 8 Şubat 2018’de çıktı.

Rise & Fall İçerikleri

 • Çağ Mekaniği: Tarih sahnesinde “tarihsel anlara” ulaşarak uygarlığınızın seyrini belirleyin, ikisi de kendisine has mekaniklere ve özelliklere sahip karanlık veya altın çağa girin. Karanlık çağdan çıktıktan sonraki altın çağınız “kahramanlık çağı” ismiyle daha da güçlü olacak.
 • Sadakat: Artık her şehrinizin bir sadakat değeri var, eğer bu sadakat değeri çok düşerse şehirlerinizden daha az verim almanın yanı sıra, isyan riskiyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Şehirleriniz bağımsızlık ilan edebilir, ancak bir uygarlığın kaybının başka bir uygarlığın kazancı olabileceğini unutmayın.
 • Valiler: Kendilerine has bonusları olan vali karakterleri şehirlerinize atayarak şehirlerinizin kontrolünde daha çok söz sahibi olun.
 • Geliştirilmiş İttifaklar: Farklı türlerde ittifaklar imzalayıp, zaman içerisinde güçlenen bonuslardan faydalanın.
 • Acil Durumlar: Eğer bir uygarlık çok güçlenirse, diğer uygarlıklar ona karşı bir pakt oluşturabilir. Bu acil durumdan başarılı bir şekilde çıkmaları durumunda bonus kazanabilirler.
 • Tarih Şeridi: Tarih Şeridi özelliğiyle uygarlığınızın tarih sahnesindeki serüvenini istediğiniz zaman görüntüleyin.
 • Yeni Uygarlıklar ve Liderler: Oyuna bu eklentiyle birlikte 9 yeni lider ve 8 yeni uygarlık ekleniyor, bu liderlerin ve uygarlıkların her birinin kendilerine has özel bonusları olmasının yanı sıra toplamda 8 özel birimi, 2 özel binası, 4 özel geliştirmesi ve 2 özel semti var.
 • Yeni İçerikler: 8 yeni harika, 7 yeni doğal harika, 4 yeni birim, 2 yeni geliştirme, 2 yeni semt, 14 yeni bina ve 3 yeni kaynak.
 • Geliştirilmiş Mekanikler: Hükümet mekaniklerinde yenilikler, karanlık çağ politikaları, yeni gizli ajandalar, yeni savaş sebepleri ve daha fazlası.

Haber Konuları

Yeni Uygarlıklar ve Liderler

 1. Kore: Seondeok
 2. Hollanda: Wilhelmina
 3. Moğollar: Cengiz Han
 4. Hindistan: Chandragupta
 5. Cree: Poundmaker
 6. Gürcistan: Tamar
 7. İskoçya: Robert Bruce
 8. Mapuche: Lautaro
 9. Zulu: Shaka

Görsel 
Görsel 
Görsel 
Görsel 
Görsel 
Görsel 
Görsel 
Görsel 
Görsel 

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator: Rome'da Savaş Mekanikleri #imperator #rome https://t.co/aQ5a9sgK23
Stratejist #3: Strateji Dünyasında Geçtiğimiz Hafta #stratejist https://t.co/imd23QIRd8

Strategyturk Flickr