Civilization VI’da Babil’e Hammurabi Liderlik Ediyor

NFP_B_DLC4_thm.jpg

Birinci Babil hanedanının 6. kralı olan Hammurabi, Hammurabi Kanunları’nı çıkarmasıyla tanınır. Bu kanunlar, suçlulara fiziksel cezalar uygulanması üzerinde duran ilk kanunlardandır. Masumiyet karinesinin, yani “suçluluğu ispatlanana kadar masum” fikrinin temelini atmıştır.

Lider Özel Yeteneği: Ninu Ilu Sirum

Hammurabi’nin özel yeteneği; bir uzmanlık bölgesini ilk defa inşa ettiğinde, o bölgeye ait en düşük üretim maliyetine sahip binayı ücretsiz olarak inşa eder. Herhangi bir bölge ilk kez inşa edildiğinde bonus elçiler verir. Bu Government Plaza için geçerli değildir.

Babil Özel Yeteneği: Enuma Anu Enlil

Eurekalar, teknolojiler için olan bonusun tamamını sağlar fakat tur başına kazanılan bilim miktarı azalır.

Sabum-Kibittum_02.jpg

Özel Birim: Sabum Kibittum

Fazladan hareket puanı ve görüş alanına sahip bir Antik Çağ yakın dövüşçü birimidir. Ağır ve hafif süvarilere karşı ekstra savaş gücü kazanır.

Palgum_05.jpg

Özel Bina: Palgum

Irrigation ile açılan bu bina Watermill’in yerini alır. Fazladan üretim ile barınma yeri sağlar ve taze su altıgenlerinden gelen yiyecek miktarını arttırır. İnşa edildiği şehir nehir kenarında olmalıdır.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV'te İkmal Sistemi ve Demir Yolları https://t.co/NdlZbDMOT2
Strategyturk Crusader Kings III Türkçe Yama 1.3 (%100) Çıktı https://t.co/7eGbRmFjJs

Strategyturk Arşiv