Civilization VI’da Bizans’a 2. Basil Liderlik Ediyor

2KGMKT_FLBthm.jpg

II. Basileios MS 976 ile 1025 arasında Bizans imparatoruydu. Antik Bulgaristan’ı fethetmesiyle hatırlanır, orada Bulgar Kıran (Bulgaroktonos) olarak anılmaya başlanmıştır. Aralıksız askeri seferlerinden dolayı II. Basileios’un hükümdarlığı Bizans tarihinde en kayda değer olanlardan birisidir, başarıları Bizans’ın Orta Çağ’daki zirve dönemini yaşamasını sağlamıştır. Tuna cephesinin geri alınması Bizans için Avrupa’da daha stabil ve güvenli bir sınır sağlamıştır, Macar ve Peçenek yağmacılarına karşı güçlü bir cephe hâline gelmiştir.

Özel Lider Yeteneği – Porphyrogennetos

II. Basileios’un “Porphyrogennetos” yeteneği ağır ve hafif süvarilerin Bizans ile aynı dini takip eden şehirlere tam hasar vermesine izin veriyor. II. Basileios Divine Right civici açıldığı zaman özel Tagma birimini kazanıyor.

2KGCAP_CIV6_New-Frontier_Byzantium_Dromo...e=original

2KGCAP_CIV6_New-Frontier_Byzantium_Tagma_07.jpg

Özel Birimler – Dromon ve Tagma

Dromon Quadrireme’nin yerini alır, fazladan menzile sahiptir ve birimlere karşı savaşırken ekstra savaş gücü kazanır. Tagma Knight’ın yerini alır ve yakınındaki kara birimlerine fazladan savaş gücü ve dini güç sağlar.

2KGCAP_CIV6_New-Frontier_Byzantium_Dromo...ome_18.jpg

Özel Bölge – Hipodrom

Bu bölge Eğlence Kompleksi bölgesinin yerini alır, üretimi daha ucuzdur ve fazladan mutluluk sağlar. Hipodrom ile binaları inşa edildikleri zaman bir ağır süvari birimi verirler.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator'da Muharebe Genişliği, Kaleler, Mühendisler ve Ticaret #imperator https://t.co/TPVpswSq4L
Stellaris'te Necroid Karakter Tasarımı #stellaris https://t.co/rapwkCZ2i4

Strategyturk Arşiv