Civilization VI’da Etiyopya’ya 2. Menelik Liderlik Ediyor

Menelik_hero.jpg

İmparator İkinci Menelik, doğum adıyla Sahle Miriam, Etiyopya’nın en tanınmış liderlerinden birisidir. 1889’ten 1913’e kadar ülkeyi yönetirken yabancı işgalcileri başarıyla püskürttü, krallığının sınırlarını genişletti, milli bir para birimi oluşturdu, okullar ve demiryolları inşa etti ve vatandaşların birbiriyle iletişim kurması için milli bir posta ve telgraf sistemi kurdu.

Özel Lider Yeteneği – Bakanlar Kurulu

İkinci Menelik tepelerin üzerine kurulan şehirlerin inanç puanına bağlı olarak fazladan kültür ve bilim puanı kazanır. Buna ek olarak, birimleri tepelerde savaşırken fazladan savaş gücüne sahip olur.

Oromo_Cavalry.jpg

Özel Birim – Oromo Süvarisi

Etiyopya’nın elit birimleri diğer süvari birimlerine göre fazladan savaş gücü ve görüş alanına sahiptir. Ayrıca tepelerde ilerlerken hareket puanı cezası almazlar.

Rock_Hewn_Church.jpg

Özel Geliştirme – Kaya Kilisesi

Bu özel geliştirme sadece tepeler ve volkanik topraklar üzerine inşa edilebilir ve inanç puanı sağlar. Doğal felaketler tarafından yalnızca zarar görebilir, yok edilemez.

Özel Yetenek – Aksum Mirası

Etiyopya’nın özel yeteneği şehirlerinin kaynaklardan, özellikle de kaynak zengini şehirlerden gelen uluslararası ticaret yollarından, fazladan inanç puanı kazanmasını sağlar. Bu yetenek Etiyopya’ya Archaeology Museum binalarını ve Archaeolog birimlerini inanç puanı ile satın alma kabiliyeti de verir.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator'da İskender'in Mirası ve Selevkos Görev Ağaçları #imperator https://t.co/IqUIbMIQEB
Crusader Kings III'te 1.2 Yamasındaki Diğer Değişiklikler #ck3 https://t.co/BnwT1ldOuR

Strategyturk Arşiv