Civilization VI’da Fenikelilere Dido Liderlik Ediyor

GS_Phoenicia_thumbnail.jpg

Antik Akdeniz uygarlığı Fenikeliler Civilization VI: Gathering Storm’a geliyor. Kartaca’nın efsanevi kurucusu ve ilk kraliçesi Dido tarafından yönetilen Fenikeliler, denizlere hükmetmek isteyen oyuncular için ideal. Dido’nun başkentini başka şehirlere taşımasını sağlayan özel yeteneği ile Fenikeliler oyunun durumuna diğer uygarlıklardan daha iyi adapte olabilir.

Dido Özel Yeteneği: Kartaca’nın Kurucusu

Fenikelilerin başkentlerini Cothon inşa edilmiş bir şehre o şehirde özel bir proje tamamlayarak taşımalarına izin verir. Government Plaza semti ile fazladan ticaret yolları açar. Government Plaza’ya sahip şehirlerde Semt inşaatı için fazladan üretim verir.

GS_Phoenicia_Cothon.jpg

Fenikeliler Özel Yeteneği: Akdeniz Kolonileri

Oyunun başında Writing teknolojisi için Eureka verir. Fenikelilerin başkenti ile aynı kıtada kurdukları kıyı şehirleri her zaman %100 sadık olur. Yerleşimciler (Settler) denize açıldığında fazladan hareket puanına ve görüş mesafesine sahip olur, denize açılma ve karaya çıkma fazladan hareket puanı harcamaz.

Özel Semt: Cothon

Harbor’ın yerine geçen ve inşa etmesi daha ucuz olan Deniz semti. Denizde veya gölde kıyıya bitişik şekilde inşa edilmeli. O şehirdeki gemi birliklerinin ve yerleşimcilerin inşasına fazladan üretim sağlar. Şehir sınırları içindeki her geminin canı tek bir tur içerisinde tamamen dolar.

GS_Phoenicia_Bireme.jpg

Özel Birlik: Bireme

Galley’nin yerine geçen antik çağ gemisi. Daha güçlüdür ve hareket puanı daha fazladır. Dost ticaret birlikleri denizdeyken bir Bireme’nin 4 kare mesafesinde ise yağmalanamazlar.

Fenike İlk Bakış videosu için tıklayın.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

USGamer'da Henrik Fahraeus ile Crusader Kings III Üzerine #crusaderkings3 https://t.co/4kF1tHNw74 https://t.co/FExXb9CaCg
Stellaris: Federations Duyuruldu #stellaris https://t.co/9WHUetyyft https://t.co/JMjL5u2DaJ

Strategyturk Flickr