Civilization VI’da Fransa ve İngiltere’ye Akitanya Düşesi Eleanor Liderlik Ediyor

CivVIGS_Eleanor_heroblog.jpg

Civilization tarihinde ilk kez bir lider iki farklı uygarlığı yönetebiliyor.

Akitanya Düşesi Eleanor 1137-1152 yılları arasında Fransa ve 1154-1189 yılları arasında İngiltere krallarının kraliçesiydi. Genç yaşta miras yoluyla büyük topraklara sahip olduğundan dolayı birçok lider onunla evlenmek istiyordu. Böylece Orta Çağ’ın en etkili kişilerinden biri haline geldi.

İkinci Haçlı Seferlerine katıldı ve kraliyet sarayındaki birçok şövalyelik kurallarını belirledi. Bu kurallar Hristiyanlığa dayalıyd, sosyal konumu yüksek olan şövalyelerin ve kadınların davranışlarına rehber niteliğindeydi.

Eleanor Özel Yeteneği: Sevgi Saltanatı

Eleanor’un şehirlerindeki Great Work’ler yakındaki yabancı şehirlerin her tur sadakat kaybetmesine yol açar. Sadakat kaybından dolayı başka bir uygarlıktan ayrılan şehirler her tur en fazla sadakati Eleanor’dan alıyorsa özgür şehir olmaz ve doğrudan Eleanor’un uygarlığına katılır.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV: La Resistance'daki Müzikler ve Çizimler #hoi4 #heartsofiron4 https://t.co/DIhW5IKg9v https://t.co/E8a3pUlMQP
Crusader Kings III'te Baştan Çıkarma, İşkence ve Entrika #ck3 #crusaderkings3 https://t.co/gK5MXHJPOS https://t.co/45LisgPaaD

Strategyturk Flickr