Civilization VI’da Galya’ya Ambiorix Liderlik Ediyor

GAUL_THM.jpg

Ambiorix, Gallia Belgica’daki (kuzeydoğu Galya, günümüzdeki Belçika) Eburone kabilesinin eş hükümdarıydı. Sezar’ın işgalci güçlerine karşı MÖ 54/53’te başkaldırdı. Gerçek ismini bugün bilmesek de, “Her Yerin Kralı” anlamına gelen unvanı “Ambiorix” ile tanınmaya devam ediyor.

Özel Lider Yeteneği – Eburone Kralı

Ambiorix’in “Eburone Kralı” yeteneği, uygarlığının bir ordu birimi eğitildiği zaman maliyetine bağlı olarak kültür kazanmasını sağlıyor. Yakın dövüşçü, anti-süvari ve menzilli birimler bitişiğindeki her birim için bonus savaş gücü alıyor.

Özel Galya Yeteneği – Halstatt Kültürü

Madenler bitişiğindeki her bölge için ufak bonuslar sağlıyor, kültür bombasıyla sahipsiz topraklara doğru sınırları genişletiyor ve bonus kültür kazanıyor. Uzmanlık bölgeleri başka bir bölgenin bitişiğinde olmaktan ufak bonuslar kazanmıyor ve bu bölgeler şehir merkezinin yanına inşa edilemiyor.

NFP_Gaul_Oppidum.jpg

Özel Birim – Gaesatae

Amiorix’in birimlerinin eğitimi daha pahalı ama daha güçlü birimlerle ve bölge savunmalarıyla savaşırken fazladan savaş gücü kazanıyorlar.

NFP_Gaul_Gaesatae.jpg

Özel Bölge – Oppidum

Bu bölge Sanayi Bölgesi’nden daha ucuz ve daha erken erişime açılıyor. Ayrıca, inşa edildiği zaman Apprenticeship teknolojisinin kilidini açıyor. Kendi menzilli saldırısına sahip ve taş ocakları ile stratejik kaynaklardan büyük bir bitişiklik bonusu kazanıyor.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator'da Muharebe Genişliği, Kaleler, Mühendisler ve Ticaret #imperator https://t.co/TPVpswSq4L
Stellaris'te Necroid Karakter Tasarımı #stellaris https://t.co/rapwkCZ2i4

Strategyturk Arşiv