Civilization VI’da İnka’ya Pachacuti Liderlik Ediyor

Civilization VI: Gathering Storm ile birlikte İnkalar da oyuna katılıyor. Cusco Krallığı’nı İnka İmparatorluğu’na dönüştüren Pachacuti tarafından yönetilen İnkalar dağlık arazilerden ve iç ticaret yollarından büyük oranda yararlandıklarından dışa kapalı oyuncular için güzel bir seçim olacak.

Özel Yetenek: Mit’a

Bu özel yetenek İnka vatandaşlarının dağlık alanları işleyebilmesini sağlıyor. Dağlık alanlar üretim getirirken yanındaki her teraslı tarla için de bir yemek getirisi bulunmakta.

Özel Geliştirme: Teraslı Tarla

Bu özel geliştirme Yeşillik, Çöl ve Düz tepe bölgelerine kurulabilirler ve yiyecek sağlarlar. Yanında dağ bulunan tarlalar daha çok yemek sağlarken su kemerinin ve temiz suyun yanındaki tarlalar fazladan üretim getirmekte.

Özel Birim: Warak’aq

Warak’aqlar orta çağ İnka kaşif birimidir. Bu birim tur içinde tüm hareket puanları harcanmadığı sürece tek turda iki defa saldırabilir.

Pachacuti Özel Yeteneği: Qhapaq Ñan

İç ticaret yolları Pachacut yeteneği sayesinde oldukça güçlü, rotanın başladığı şehirde bulunan her dağlık alan fazladan yemek sağlar.

Pachacuti Özel Geliştirmesi: Qhapaq Ñan

İç ticaret yollarındaki bonusunun yanında Pachacuti, aynı isimde bir de dağ geliştirmesine erkenden erişime sahip oluyor. Bu geliştirme, eklenti ile gelecek yeni dağ tünellerinin erken versiyonu ve Foreign Trade civic ile açılmakta. Bu tüneller birimlerin dağların içinden ilerleyebilmesini sağlıyor.

Yazar: Mertcan Elçi

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

USGamer'da Henrik Fahraeus ile Crusader Kings III Üzerine #crusaderkings3 https://t.co/4kF1tHNw74 https://t.co/FExXb9CaCg
Stellaris: Federations Duyuruldu #stellaris https://t.co/9WHUetyyft https://t.co/JMjL5u2DaJ

Strategyturk Flickr