Civilization VI’da Kanada’ya Wilfrid Laurier Liderlik Ediyor

Civilization VI: Gathering Storm’da Kanada “Büyük Beyaz Kuzeyi” ehlileştiriyor. Kanada’nın lideri Başbakan Wilfrid Laurier Fransızca ve İngilizce konuşan vatandaşları tek bir ulus altında toplamayı başarmasıyla hatırlanır.

Özel Yetenek: Barışın Dört Yüzü

Bu yetenek Kanada’nın diğer oyunculara sürpriz savaş ilan etmesini ve şehir devletlerine saldırmasına izin vermezken diğer oyuncuların da Kanada’ya karşı sürpriz savaşlar başlatmasını engeller. Tur başına kazanılan turizmden ve acil durumlar ile skorlu yarışmalar tamamlayarak daha fazla Diplomatik Ayrıcalık kazanabilir.

ice_hockey_rink_canada_ertwrg.jpg

Özel Bina: Buz Hokeyi Ringi

Buz hokeyi ringi Çekicilik, Mutluluk sağlarken yanındaki her karlı, karlı tepe, tundra ve tundra tepe alan için bonus kültür kazandırır. Uçuş(Flight) teknolojisi açıldığında kültüre göre turizm, Profesyonel Sporlar Civici açıldığında ise Üretim ve Yemek sağlar. Her şehirde en fazla 1 tane yapılabilen hokey ringleri Stadyumun yanındayken fazladan kültür de sağlar.

mounties_unique_unit_ertwrg.jpg

mounties_render_ertwrg.jpg

Özel Birim: Mountie

Bu Modern Çağ birimi Ulusal Park(National Park) inşa edebilir ve Ulusal Parkların yanındayken ekstra savaş bonusu alır. Park Kanada’ya aitse alınan bonus daha fazla olur.

Laurier Özel Yeteneği: Son En iyi Batı

Bu yetenek Kanada’nın tundra topraklarda tarla yapabilmesini sağlarken karlı ve tundra alanların satın alma ücretini yarıya düşürüyor. Karlık ve tundra alanlarda kurulan stratejik kaynaklar iki kat daha fazla kaynak kazandırır.

Yazar: Mertcan Elçi

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

USGamer'da Henrik Fahraeus ile Crusader Kings III Üzerine #crusaderkings3 https://t.co/4kF1tHNw74 https://t.co/FExXb9CaCg
Stellaris: Federations Duyuruldu #stellaris https://t.co/9WHUetyyft https://t.co/JMjL5u2DaJ

Strategyturk Flickr