Civilization VI’da Mali’ye Mansa Musa Liderlik Ediyor

Oyuna Civilization VI: Gathering Storm ile birlikte eklenecek Mali uygarlığı her zafer koşuluna hamle yapabilecek esnek bir uygarlık. Güçlü bir ekonomiye ve inanç puanı kazanımına odaklanan Mali kolaylıkla diğer çöl tabanlı imparatorlukların kısıtlamalarını aşabilecek bir potansiyale sahip.

Özel District: Suguba

Oyundaki Commercial Hub binasının yerini alan bu özel bina Mali’nin daha ucuza altın veya inanç puanı karşılığında birim, bina ve district satın alabilmesini sağlıyor. Sınırdaş olduğu Holy Site ve nehir sayısına göre fazladan altın sağlayan bu bina aynı zamanda 2 bölge etrafındaki her district için ekstra altın kazandırıyor.

suguba.jpg

Özel Yetenek: Songs of the Jeli

Mali’nin özel yeteneği şehir merkezlerinin komşu oldukları her çöl veya tepelik çöl arazileri için inanç ve yemek kaynakları vermesini sağlıyor. Madenler şehre daha az üretim puanı sağlarken, fazladan altın kazandırıyorlar. Mali inanç puanıyla Commercial Hub district binalarını satın alabiliyor, ancak bina inşa ettiği veya birim bastığı zaman üretim konusunda sıkıntı yaşıyor.

mandekalu.jpg

Özel Birim: Mandekalu Cavalry

Knight biriminin yerini alan bu ortaçağ birimi Mali’nin tüccar birimlerinin Mandekalu Cavalry birimlerine 4 tile yakında olmaları durumunda soyulmasını engelliyor. Mandekalu Cavalry ile giriştiğiniz muharebelerden zaferle ayrılmanız birimin taban savaş kuvvetine denk seviyede altın elde etmenizi sağlıyor.

mandekalu_render.jpg

Mansa Musa Özel Yeteneği: Sahel Merchants

Mansa Musa’nın özel yeteneği uluslararası ticaret rotaları kurulması durumunda ticaretin başladığı bölgenin sınırları içerisindeki her düz çöl toprak başına altın kazanılmasını sağlıyor. Bu yetenek sayesinde Mali altın çağa girdiğinde ekstra bir tüccar slotu elde ediyor.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

USGamer'da Henrik Fahraeus ile Crusader Kings III Üzerine #crusaderkings3 https://t.co/4kF1tHNw74 https://t.co/FExXb9CaCg
Stellaris: Federations Duyuruldu #stellaris https://t.co/9WHUetyyft https://t.co/JMjL5u2DaJ

Strategyturk Flickr