Civilization VI’da Maori’ye Kupe Liderlik Ediyor

Efsanevi Kupe önderliğindeki Maoriler Civilization VI: Gathering Storm’da yelken açıyor. Maori efsanesine göre Kupe 10. yüzyıl civarlarında yaşadığı yer Hawiki’den açılarak daha önceleri keşfedilmemiş Yeni Zelanda topraklarını keşfeden bir denizci. Eve döndüğünde insanları kendisiyle birlikte bu yeni topraklara yerleşmesi için ikna etmiştir.

Özel Yetenek: Mana

Maoriler oyuna Yelkencilik (Sailing) ve Gemi Yapımı (Shipbuilding) teknolojileriyle başlarlar ve denizdeki kara birimleri fazladan savaş ve hareket bonusu alır. İşlenmemiş Ormanlar ve Yağmur Ormanları daha fazla üretim sağlar. Balıkçı tekneleri kuruldukları yerde kültür bombası tetikler ve daha fazla yemek sağlar.

Özel Bina: Marae

Amfi tiyatronun yerini alan Marae şehirde üstünden geçilebilir her alana Kültür ve İnanç getirisi sağlar. Uçuş teknoloji araştırıldıktan sonra Turizm de getirmekte.

Özel Birim: Toa

Klasik Çağ yakıncı birimi olan Toa, tepelik bölgelere Pa adında üstündeki dost birimlere savaş bonusu veren özel bir savunma yapısı inşa edebilir. Tao’lar ayrıca “Haka Savaş Dansı” yeteneği sayesinde yanındaki düşman birimlerin savaş güçlerini düşürmekteler.

Kupe Özel Yeteneği: Kupe’nin Seferi

Kupe’nin Yeni Zelanda’yı keşfedişini anlatan efsanevi hikayeler özel yeteneğine de ilham vermekte. Maori’ler oyuna su üstünde başlıyorlar ve ilk şehir kurulana kadar geçen her tur onlara Kültür ve Bilim olarak geri dönüyor. İlk şehir kurulduktan sonra ücretsiz İşçi ve ekstra nüfus ile başlayan Maori’lerin sarayları da fazladan Ev ve Eğlence getirmekte.

Yazar: Mertcan Elçi

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

USGamer'da Henrik Fahraeus ile Crusader Kings III Üzerine #crusaderkings3 https://t.co/4kF1tHNw74 https://t.co/FExXb9CaCg
Stellaris: Federations Duyuruldu #stellaris https://t.co/9WHUetyyft https://t.co/JMjL5u2DaJ

Strategyturk Flickr