Civilization VI’da Maya’ya Lady Six Sky Liderlik Ediyor

Lady Six Sky olarak tanınan Ix Wak Chan Ajaw, Maya şehri Naranjo’nun kraliçesidir. Yaptığı pek çok iş günümüze ulaşamamış olsa da hâlâ varlığını koruyan anıtlar önemli seremonilere katılımını ve savaşlardaki zaferlerini belgelemektedir.

Ix Wak Chan Ajaw Özel Yeteneği

Bu özel yetenek başkent olmayan Maya şehirlerine kaynak (yield) bonusu sağlar. Ayrıca başkente altı alan uzaktaki birimler savaş bonusu kazanır.

Özel Yetenek: Mayab

Bu yetenek, Maya’nın Tarlalardan Konaklama ve Altın, şehir merkezlerinin yanında bulunan Lüks Kaynaklardan ise Mutluluk bonusu kazanmasını sağlar. Ancak Kıyı bir toprağa veya Tatlı Suya yerleşmenin getirdiği Konaklama bonusundan yararlanamazlar.

Özel Birim: Hul’che

Okçunun daha güçlü hâli olan bu birim yaralı birimlere saldırırken savaş bonusu kazanır.

Özel Semt: Gözlemevi

Kampüsün yerini alan bu semt yanındaki Tarlalardan küçük komşuluk bonusu alırken Fidanlıklardan büyük komşuluk bonusu alır.

Yazar: Mertcan Elçi

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Civilization VI'da Bizans'a 2. Basil Liderlik Ediyor #civ6 https://t.co/rAMdGCour5
Stellaris'te Ölüm Kültü #stellaris https://t.co/5LTRiwGrIV

Strategyturk Arşiv