Civilization VI’da Osmanlı’ya Kanuni Sultan Süleyman Liderlik Ediyor

ottoman_suleiman_thmart.jpg

Oyuncular tarafından uzun süredir beklenen uygarlıklardan Osmanlı oyuna Civilization VI: Gathering Storm ile ekleniyor. Osmanlı’ya liderlik eden Kanuni Sultan Süleyman geçirdiği sosyal reformlar ve imparatorluğun sınırlarını askeri yollarla genişletmesiyle biliniyor. Osmanlı özel birimleri sayesinde savaşta üstünlüğünü gösteren bir uygarlık ve rakiplerini fethederek zafere ulaşma konusunda çeşitli avantajları var.

grandvizier.png

Sultan Süleyman Özel Yeteneği: Vezir-i Azam

Bu özel yetenek Sultan Süleyman’ın kendisine has özel bir vali seçeneğine sahip olmasını sağlıyor. İbrahim Paşa bir başka uygarlığa atayabildiğiniz yegane vali seçeneği ve kendisine has terfi ağacına sahip.

janissary.jpg

janissary_render.jpg

Sultan Süleyman Özel Birimi: Yeniçeriler

Musketman birimlerinin yerini alan Yeniçeri birimleri sadece onlardan daha güçlü değil, aynı zamanda daha ucuz. Yeniçeriler üretildikleri şehir fethedilmiş bir şehir değilse nüfus puanı harcıyor. Üretildikleri gibi terfi ettirilebiliyorlar.

grandbazaar.jpg

Özel Bina: Kapalıçarşı

Banka binasının yerini alan bu özel bina şehre ekstradan mutluluk ve stratejik kaynak ekliyor.

barbary_corsair.jpg

Özel Birim: Berberi Korsanlar

Privateer birimlerinin yerini alan bu yağmacı gemileri oyunda daha erkenden üretilebiliyor. Kıyı yağmalarken hareket puanı kaybetmiyorlar.

barbary_render.jpg

Osmanlı Özel Yeteneği: Şahi Topu

Osmanlı’da kuşatma birimleri daha hızlı üretiliyor ve savaş bonusuna sahip oluyorlar. Buna ek olarak fethedilmiş şehirlerde nüfus azalması yaşanmıyor, Osmanlı kontrolündeyken mutluluk ve sadakat bonusundan yararlanıyorlar.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

USGamer'da Henrik Fahraeus ile Crusader Kings III Üzerine #crusaderkings3 https://t.co/4kF1tHNw74 https://t.co/FExXb9CaCg
Stellaris: Federations Duyuruldu #stellaris https://t.co/9WHUetyyft https://t.co/JMjL5u2DaJ

Strategyturk Flickr