Civilization VI’da Polonya ve Lideri Jadwiga Tanıtıldı

Görsel

Jadwiga Polonya Krallığı’nın ilk kadın hükümdarı, Yüce Louis’in en küçük kızı.

Tahta 1384 yılında geçti, hükümdarlığının ilk yıllarında Polonya’daki asilzadelerin saygısını kazandı. Litvanya Kralı Wladyslaw II Jagiello ile birlikte omuz omuza zorlukların üstesinden geldiler. Jadwiga ülkesindeki fakir halka yardımcı olmaya çalıştı ve iyi bir hristiyandı, bu sebeple 1997 yılında Azize ilan edildi. Prag’da Litvanyalılar için özel bir kolej kurulmasına vesile oldu ve belki de daha önemlisi Krakow Üniversitesi’nin tekarrdan açılmasını sağladı.

Görsel

Özel Birim : Kanatlı Hussar

Kanatlı Hussarlar 16. ila 18. yüzyıl arasında Polonya-Litvanya Birliği’nin ordusunun belkemiğini oluşturan ağır zırhlı süvarilere verilen isim. Bu askerler uzun bir mızrak taşıyorlardı ve taarruzda düşman hatlarını kolaylıkla yarıyorlardı.

Görsel

Özel Bina : Sukiennice

Kumaş Salonu olarak da bilinen Sukiennice, Polonya’da kumaştan deriye, deriden tuza ve hatta ipeğe kadar çeşitli malzemelerin ticaretinin yapıldığı büyük binalara deniyordu. Bu binalardan Krakow’da günümüzde dahi açık olanları mevcuttur ve zamanları Polonya’nın Rönesans dönemine dayanır.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

RT @st_tarih: Kayıp Halklar Konu Dizisi #1: Vandallar #tarih #vandal https://t.co/soGvfeKG62 https://t.co/73flg61LYr
Dawn of War III: Prophecy of War #dawnofwar3 https://t.co/lV5XQ9X8GC https://t.co/ooee7ZMT9M

Strategyturk Flickr