Civilization VI’da Polonya ve Lideri Jadwiga Tanıtıldı

Görsel

Jadwiga Polonya Krallığı’nın ilk kadın hükümdarı, Yüce Louis’in en küçük kızı.

Tahta 1384 yılında geçti, hükümdarlığının ilk yıllarında Polonya’daki asilzadelerin saygısını kazandı. Litvanya Kralı Wladyslaw II Jagiello ile birlikte omuz omuza zorlukların üstesinden geldiler. Jadwiga ülkesindeki fakir halka yardımcı olmaya çalıştı ve iyi bir hristiyandı, bu sebeple 1997 yılında Azize ilan edildi. Prag’da Litvanyalılar için özel bir kolej kurulmasına vesile oldu ve belki de daha önemlisi Krakow Üniversitesi’nin tekarrdan açılmasını sağladı.

Görsel

Özel Birim : Kanatlı Hussar

Kanatlı Hussarlar 16. ila 18. yüzyıl arasında Polonya-Litvanya Birliği’nin ordusunun belkemiğini oluşturan ağır zırhlı süvarilere verilen isim. Bu askerler uzun bir mızrak taşıyorlardı ve taarruzda düşman hatlarını kolaylıkla yarıyorlardı.

Görsel

Özel Bina : Sukiennice

Kumaş Salonu olarak da bilinen Sukiennice, Polonya’da kumaştan deriye, deriden tuza ve hatta ipeğe kadar çeşitli malzemelerin ticaretinin yapıldığı büyük binalara deniyordu. Bu binalardan Krakow’da günümüzde dahi açık olanları mevcuttur ve zamanları Polonya’nın Rönesans dönemine dayanır.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te 2.0.3 Yaması #stellaris https://t.co/mTwdUYixQ4 https://t.co/ZF4899qlK3
BattleTech Temelleri: Savaş (Video) #battletech https://t.co/GOorl8oyoP https://t.co/99u4dWsDcQ

Strategyturk Flickr