Civilization VI’da Yunanistan’ı Pericles Yönetiyor

Görsel
Pericles Atina’nın Altın Çağı olarak isimlendirilen dönem içerisinde yaşamış etkili bir Yunan devlet adamı ve general. Kendisinin döneminde Atina hem ekonomik hem de kültürel olarak büyük ilerlemeler katetti ve belki de daha önemlisi milattan önce 478 senesinde Yunanistan’ı fethetmeye kalkışan Pers ordusuna karşı büyük bir zafer elde ettiler.
 
Perslerle barış yaptıktan sonra Pericles birleşik Yunan ordusunu Atina’ya taşıdı. Bir zamanlar gevşek, bağımsız Yunan şehir devletlerinin birleşiminden oluşan bu bölge bundan sonra Atina İmparatorluğu olarak anılacaktı. Bu dönem içerisinde Atina insanlığın bu zamana kadar gördüğü en etkili kültürel yapıtları insanlığa kazandırdı, meşhur oyunlar sergilendi, meşhur tarihçiler, filozoflar ve fizikçiler yetişti.
 
Görsel

Özel Semt : Acropolis

Acropolis Yunanca’da “üst şehir” anlamına geliyor, bir tepeye veya nispeten normalin üstünde kalan arazilere inşa edilmiş korunaklı yerleşim yerlerine verilen bu isim veriliyor. Birçok Antik Yunan şehri bu tür Acropolislere ev sahipliği yapıyordu. Atina’daki Acropolis Yunanistan’ın en ikonik yerleşim birimlerinden biri ve kendi içerisinde de meşhur Parthenon gibi çok sayıda bina barındırıyor.
 
Görsel

Özel Birim : Hoplite

Bu vatandaş-askerler bronz zırha, uzun bir mızrağa ve yuvarlak bir kalkana sahiplerdi. Hopliteler temel bir askeri eğitim alır ve phalanx formasyonuyla savaşırlardı. Bu özel savaş stili Yunan generaller tarafından milattan önce 750 ila 350 yılları arasında geliştirilmişti.
 


Forumda yorumlayın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Thrones of Britannia'da Yerleşim Değişiklikleri (Video) #totalwar https://t.co/5Tuubi8eEn https://t.co/iMdvjLv81r
Europa Universalis IV'te Teokrasi ve Aşiret Reformları #eu4 https://t.co/3TbT1ZxApu https://t.co/RpFFVDTI95

Strategyturk Flickr