Civilization VI’da Yunanistan’ı Pericles Yönetiyor

Görsel
Pericles Atina’nın Altın Çağı olarak isimlendirilen dönem içerisinde yaşamış etkili bir Yunan devlet adamı ve general. Kendisinin döneminde Atina hem ekonomik hem de kültürel olarak büyük ilerlemeler katetti ve belki de daha önemlisi milattan önce 478 senesinde Yunanistan’ı fethetmeye kalkışan Pers ordusuna karşı büyük bir zafer elde ettiler.
 
Perslerle barış yaptıktan sonra Pericles birleşik Yunan ordusunu Atina’ya taşıdı. Bir zamanlar gevşek, bağımsız Yunan şehir devletlerinin birleşiminden oluşan bu bölge bundan sonra Atina İmparatorluğu olarak anılacaktı. Bu dönem içerisinde Atina insanlığın bu zamana kadar gördüğü en etkili kültürel yapıtları insanlığa kazandırdı, meşhur oyunlar sergilendi, meşhur tarihçiler, filozoflar ve fizikçiler yetişti.
 
Görsel

Özel Semt : Acropolis

Acropolis Yunanca’da “üst şehir” anlamına geliyor, bir tepeye veya nispeten normalin üstünde kalan arazilere inşa edilmiş korunaklı yerleşim yerlerine verilen bu isim veriliyor. Birçok Antik Yunan şehri bu tür Acropolislere ev sahipliği yapıyordu. Atina’daki Acropolis Yunanistan’ın en ikonik yerleşim birimlerinden biri ve kendi içerisinde de meşhur Parthenon gibi çok sayıda bina barındırıyor.
 
Görsel

Özel Birim : Hoplite

Bu vatandaş-askerler bronz zırha, uzun bir mızrağa ve yuvarlak bir kalkana sahiplerdi. Hopliteler temel bir askeri eğitim alır ve phalanx formasyonuyla savaşırlardı. Bu özel savaş stili Yunan generaller tarafından milattan önce 750 ila 350 yılları arasında geliştirilmişti.
 


Forumda yorumlayın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te Çin İmparatorluğu #eu4 https://t.co/65x2pdRtF3 https://t.co/B8NuIVSvyA
Total War: Warhammer'a Bretonnia Yaması https://t.co/J7EhWWmyR2 https://t.co/M938bnOLh3

Strategyturk Flickr