Civilization VI’da Amerika’yı Teddy Roosevelt Yönetiyor

Görsel

Civilization VI’de Amerika’nın yer alması eminim ki kimseyi şaşırtmamıştır. Amerika, oynanabilir bir ülke olarak 25 sene önce çıkmış olan ilk Civilization oyunundan beridir bulunuyor ve serinin 6. oyununda 26. başkanları Theodore ” Teddy ” Roosevelt tarafından yönetiliyorlar.

Roosevelt, 1901 senesinde başkan McKinley’in suikaste uğraması sonucu 42 yaşındayken başkan seçildi. Roosevelt bugün bile en geç Amerika Başkanı olan kişi olma rekorunu kendi elinde bulunduruyor. Roosevelt’in ”Square Deal” adı verdiği politikası 3 basit idealden oluşuyordu :  doğal kaynakların korunumu, şirketler üzerinde daha büyük kontrol ve müşterinin korunumu.

Tekelciliğe karşı olan duruşu ona ‘trust buster’ lakabının verilmesine sebep oldu. 1905 yılında Amerika Birleşik Devletleri Ormancılık Hizmetlerini kurdu ve federal topraklarda milyonlarca akre toprağın bugün bile korunmasını sağladı. Roosevelt aynı zamanda “yumuşak konuş ama büyük sopa taşı” sözünün sahibidir, bu söz onun barışçıl bir şekilde yürüttüğü dış politikayla sürekli olarak ”büyük sopasıyla” müzakere ettiği ülkeleri sindirmeyi amaçladı. Roosevelt kendi politikasını ”krizleri önleyecek bir biçimde istihbarat bilgilerini ve keskin uygulamaları kullanmak ” olarak özetledi.

Görsel

Özel Birim : P-51 Mustang

P-51 Mustang, Amerika tarafından 2. Dünya Savaşı esnasında üretilmeye başlanmış özel bir uçak türü. Uzun menzilli ve büyük yükseklik seviyelerinde bulunabilen bu uçaklar, dogfightlarda görev aldı, diğer bombardıman uçaklarını korudu ve kimi zaman kendi başına bombalama görevlerine çıktı. P-51 uçakları Alman Luftwaffe fighter uçaklarını 15 bin feet’in üstündeyken yenebiliyordu ve Japon uçaklarını da alt edebiliyordu. 1943 yılı itibariyle P-51 Mustang türü uçaklar Amerika’nın savaştığı her cephde görev aldı.

Görsel

Özel Birim : Rough Rider

Amerika Birleşik Devletleri gönüllü atlı asker birlikleri, kısa ismiyle Rough riderlar Theodore Roosevelt tarafından 1898’teki İspanyol-Amerikan savaşı için oluşturulmuş özel birlikler. Bu birlikler Nex Mexico’dan, Texas’tn, Oklahoma’dan ve Arizona’dan gelme 1060 kadar gözcü, kovboy, okul atleti ve madenciden oluşuyordu.

Görsel

Özel Bina : Film Stüdyosu

Thomas Edison, Amerika’lı mucit ve iş aamı, ilk film stüdyosunu 1893 yılında New Jersey’e kurdu. Film stüyolarında toplumsal sorunları mizahi bir şekilde taşlayan yapımlar bulunuyordu. 1920 yılında Hollywood, California gibi yerlerde çok sayıda film stüdyoları kurulmuştu. Tüm bunlar Amerika’nın ve Dünya’nın filmlere olan takıntısını besleyecek nitelikteydi.

Forumda yorumlayın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Age of Empires II 5.2 Yaması https://t.co/ic3Ae18yf9 https://t.co/DsfHtjP7JT
Total War: Warhammer - Isabella von Carstein https://t.co/E9x6FXj4Yd https://t.co/24SvldqIZw

Strategyturk Flickr