Crusader Kings II : Bedava Yamadan Bilgiler

Merhabalar, henüz adını duyurmadığımız gizli eklenti için hazırlanmış bir diğer geliştirici günlüğüne daha hoşgeldiniz. Umuyoruz ki bir gün bu eklentiyi duyuracağız ve duyurduktan sonra günlüklerde ismini zikredebileceğim, ancak o gün bu gün değil. Bugün buraya sizlere oyundaki paganlarda yapılan değişiklikleri anlatmak için geldim, bu değişiklikler 2.6 yamasıyla birlikte oyuna yansıyacak, ancak tabi ki paganlarla oynayabilmek için Old Gods eklentisine sahip olmanız gerekecek. Yeni kadın danışman eventlerinden de bahsedeceğiz ve bu eventler de oyuna 2.6 yamasıyla eklenecek, böyle bakıldığında günlükte aslında eklentiyle gelen bir içerik yokmuş.

İlk olarak, artık defansif paganlar Devout Warriors ismi verilen savaşçıları 200 piety karşılığında yardımlarına çağırabiliyorlar. Bunun yapılabilmesi için tabi ki savaş lideri olmak gerekiyor. Bu değişiklik paganların kendilerini savunabilmesine olanak tanıyor.

Ayrıca, defansif paganlar artık sadece barış döneminde geçirilebilen yeni bir decisiona sahip, bu decision 10 yılda bir yapılabiliyor : Ancestor Worship. Bu decisionu geçirdiğinizde hayatınızdaki çeşitli problemlerle ilgili atalarınızdan yardım dileyebiliyorsunuz, bu problem savaş ile ilgili olabilir, para ile ilgili olabilir veya belki de sadece yalnız hissetmişsinizdir. Ne istediğinize karar verdikten sonra dileğinizin duyulması için ne fedakarlıkta bulunacağınıza karar vermeniz gerek. İsterseniz gözünüzü kurban edebilirsiniz isterseniz bu dileğiniz için ayrı bir insanı kurban edebilirsiniz. Kurban verildikten sonra sonuçlarını görmeye başlayacaksınız, gerçi şüpheciler gerçekleşen olayların atalarınızla bir alakasının olmadığını düşünebilir.

ancestors-jpg.194027
Bu eventte karakter bir dilekte bulunuyor ve bu dileğin gerçekleşmesi için atalarının şerefine bir yemek düzenliyor.

Defansif paganlardan bahsettikten sonra şimdi de onlrın daha ofansif kuzenlerinden bahsedelim, kuzeyliler. Kuzeylilerde yapılan ilk değişikliği belki de önceki geliştirici günlüklerinde gördüğünüz trait ikonlarından tahmin edebiliyorsunuzdur. Artık 2 farklı viking traiti mevcut, Ravager ve Sea King. Daha çok yağmalma yaptıkça sahip olduğunuz Viking özelliği daha iyi bonuslu özelliklerle değişecek.

ravager-jpg.194029

Birkaç küçük ama etkili değişiklik :

  • Kuzeyliler artık kutsal savaşlarda yer aldığında tıpkı hristiyanlardaki haçlı traiti gibi Valhalla-bound traitine sahip oluyorlar.
  • Kuzeylliler, artık liderleri en az 2 krallık ünvanı veya 1 imparatorluk ünvanı, veya Kuzeyli dini reformize edildiyse ve Fylkir kuzeyli ise kuzeyli kültürü artık İsveçli – Danimarkalı olarak bölünmüyor.
  • Aynı şekilde güçlü bir krallık içerisindeyse veya dini iderlerinin kültürü onların kültürü ise Pictish, Old Saxon, Visigothic kültürleri de değişime uğramayacak.

Son olarak, kuzeyli dininde olan hükümdarlar artık yüksek martial yeteneğine sahip karakterleri Shieldmaiden olarak seçebilecek. Bu savaşçı kadınlar karakteriniz için bir bodyguard görevi görecek ve cinsiyeti etkileyen yasalara bakmaksızın orduların başına geçip komuta edebiliyorlar. Aynı zamanda bu kadın savaşçılar için özel eventler var, eğer toprak sahibi bir kadın karakter olarak shieldmaiden olursanız bu eventleri daha iyi inceleyebileceksiniz.

shieldmaiden-jpg.194028

Paganlardan bahsetmemiz bittiğine göre gelin kadınlardan bahsetmeye devam edelim. İlk olarak hükümdarın yüksek özellikli akrabaları onlara bir iş verilmesini isteyebilecek. Ayrıca yetenekli kadın karakterler sarayınıza gelip size hizmet etmek istediğini belirtebilecek. Eğer onu saraya kabul ederseniz konseyinizde yer edinecekler ancak bu sefer vassallarınızla aranız bozulacak. Eğer Conclave eklentisine sahipseniz ve cinsiyet yasalarında ilerlediyseniz bu husustan daha az etkileneceksiniz. Bu eventler eğer kadınların konseye atanmasını olabilir kıldıysanız gerçekleşmeyecek.

advisor-jpg.194030

Bugünlük bu kadar, haftaya Doomdark gizli eklentiden bahsedecek.

Forumda yorumlayın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War: Warhammer 2'ye Yeni Oyun Modu: Laboratuvar https://t.co/zmpYNUzt1m https://t.co/Z8kKWHffhx
Civilization VI'da Hollanda ve Kraliçe Wilhelmina Tanıtıldı https://t.co/2pW7BbvsOf https://t.co/RrvE7PeiKC

Strategyturk Flickr