Crusader Kings II: Rahipler ve Keşişler

Bu geliştirici günlüğünde oyuna Monks & Mystics ile eklenecek olan rahip ve keşiş bonuslarına dair bilgi veriliyor.

Merhabalar, bu hafta sizlere esasen Doomdark oyun içi tarikatlardan bahsedecekti ancak kendisi zindanda çok meşgul o sebeple ben onun pozisyonunu ele geçirdim günlük yazma görevini devraldım, gelin rahiplerden bahsedelim.

Monks & Mystics eklentisinde oyunda 8 adet manastır tarikatına sahibiz. Katolikler Benediktin ve Dominikan tarikatı olmak üzere 2 tarikata sahipken, Ortodokslar, Miaphysitler, Nasturiler, Hindular, Budistler ve Jainler kedilerine has 1 tarikata sahipler. Bu tarikatlara oyun içerisindeki rahipler veya keşişler kolaylıkla katılıp muhtemelen sizin karakterinizden çok daha hızlı yükselebilirler ancak bu seküler karakterlerin de katılıp en üst basamaklara çıkamayacağı anlamına gelmiyor.

monk-pic-1-jpg.225512

Manastır tarikatlarında ilime, imana ve ahlaka odaklanmanız gerekyor. Bu tarikatların üyeleri genellikle kendilerine odak noktası olarak Teolojiyi seçeceklerdir, çeşitli bağış eylemlerinde bulunacaklar, yeni ibadethaneler inşa etmeye çalışacaklar, hacca gidecekler ve dua ile meditasyona önem verecekler.

monk-pic-2-jpg.225513

Bu süre karakterinize genel olarak iyi gelecek, örneğin çeşitli negatif özellikleriniz varsa onları kaybedebileceksiniz ve onların yerine daha ahlaki olarak uygun bulunan özellikler elde edebileceksiniz. Okuma ve münazara üzerine harcadığınız zaman karakterinizin Öğrenme ve Diplomasi yeteneklerinin gelişmesiyle sonuçlanacak, en üst basamaklara tırmandığınız vakit aynı zamanda diğer karakterlerin işlerine karışıp onları doğru yola döndürme konusunda çabalar sarfedebileceksiniz.

Dominikanlar : Topraklarını daha hızlı doğru dine çevirirler, aynı zamanda Hunt Heretics görevi bonusa sahip olur.
Benediktinler : Para karşılığında Slothful özelliğini kaybedip Diligent özelliği elde edebilirler.
Hindular : Daha yüksek çocuk sahibi olma şansına ve sağlığa sahip olurlar.
Budistler : İsyan olasılığı düşer.
Jain : Diğer jainlerle ilişki bonusu elde ederler.
Miaphysite, Orodoks ve Nasturiler : İbadethane vassallarından daha çok gelir elde ederler.
Hepsi : Çok sayıda olumsuz özelliği kaybedip olumlu özellik elde etme şansı.

monk-pic-3-jpg.225514
Yukarıda yeni Hindu hac event zincirini görüyorsunuz.

Bugünlük bu kadar, bu günlük bu yılın son günlüğü olacak. Önümüzdeki haftalarda tatilde olacağız, bir sonraki Crusader Kings II geliştirici günlüğü 9 Ocak tarihinde çıkacak ve bu günlükte tarikatlara dair bilgi vereceğiz. Eğer bu esnada Monks & Mystics’ten daha çok bilgi almak istiyorsanız Twitch üzerinden yayınlarımızı takip edin.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV'da 1.5.3 Yaması #hoi4 https://t.co/MdZwgbcDQZ https://t.co/8s6D9YGkfD
Stellaris'te Anomali Değişiklikleri, Hyperlane ve Yıldız Geliştirmeleri #stellaris https://t.co/i7FzzLjL0Q https://t.co/AYsjnhKNCN

Strategyturk Flickr