Crusader Kings II’de Gelecek Güncellemelere Dair

Crusader Kings II’ye yönelik bu yazıda oyunun gelecekte bekleyen bazı değişiklikler tanıtılıyor.

Herkese merhabalar.

Benim adım Filip Sirc, Marketing departmanında ürün müdürü olarak yer alıyorum. Bu yazıyı sizleri önümüzdeki aylarda CK2’de yapacağımız bazı değişikliklere yönelik bilgilendirme amacıyla yazıyorum.

Ürün Müdürü ne yapar?

Ben ekibimin üzerinde çalıştığı oyunların marketing planları ve bütçelerini belirliyorum. Aynı zamanda anahtar performans göstergeleri, aylık aktif kullanıcı ve gelir hedeflerinin sağlanmasından sorumluyum.

Ekibim hangi oyunlar üzerinde çalışıyor?

Europa Universalis IV
Crusader Kings II
Hearts of Iron IV

Neler oluyor?

Biliyor olabileceğiniz üzere Crusader Kings II’nin ürün sayfası yeni oyuncular için oldukça korkutucu olabiliyor. Aynı zamanda daha tecrübeli oyuncuların aradıkları içerikleri bulamaması gibi durumlar da yaşanabiliyor. CK2 seneler boyunca o kadar çok içeriğe sahip oldu ki, insanların aradığı şeyi bulması oldukça zor.

Bu bilgiyi sizlere daha iyi ulaştırmak için bazı yeni şeyler deniyoruz. Yaptığımız denemelerden birisi oyunda satın alabileceğiniz bir eklenti olduğunda bunu giriş ekranında göstermek, bu içeriklerin oynanışınızı nasıl geliştirebileceğini oyun tecrübenizi bozmadan anlatmak.

Aşağıda bu yaptığımız değişikliklerin launcherda ve oyunda nasıl görüneceğine dair basit örnekler görebilirsiniz. Bu görüntülerin tamamlanmamış olduğunu ve ileride değişiklikler olabileceğini unutmayın.

lDgzY9iZOd0CfASAWVQCigL0ji36ZEpzJpElpaZY...JkSYAkI4Gi

L_2iyG-YdQY5ORZyqYffor8rk456uU03vhEK1cDf...ih-oNAgIyw

K110vk6mS8240qUSxu2GZtd2H2ebdUHWckJCywqw..._FrLt2guMH

lQbIohRTlNINWdg7lOK2yNwgvoy5w38xkGqM3Cue...mJac2NMyAl

Her deneme gibi bu denemenin nasıl sonuçlanacağını tahmin etmek güç, ancak denemenin de sebebi bir bakıma bu sonucu görmek. Oyunculardan özellikle bu konuda yorumlar bekliyoruz.

Bu nasıl işleyecek, bu değişiklikler ne zaman etkili olacak?

Bu değişiklikleri yaz öncesi uygulamış olacağız, bazı değişiklikler zaman içerisinde yürürlüğe girecek. Değişikliklerin yapılmasına yakın oyuncuların bu değişiklikleri nasıl gördüğüne yönelik bir anketimiz olacak.

Crusader Kings II dışındaki oyunlar için de bu gibi planlarınız var mı?

Evet, Magicka için de benzer düşüncelerimiz var. Bu sistemin Magicka’daki uygulanışının CK2’deki değişikliklerle alakasının olmadığını unutmayın.

İleride değişiklikler yaptıkça sizleri bilgilendirmeye ve görüşlerinizi almaya devam edeceğiz.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

EU4'te Palatinate, Mainz, Trier ve Köln Görev Ağaçları ve Yeni İdealar #eu4 https://t.co/VG3DF85tGH
Total War: Three Kingdoms - Eight Princes #totalwar #threekingdoms https://t.co/W2ZQ41YpZy

Strategyturk Flickr