Crusader Kings II’de Harikalar Arayüzü

Crusader Kings II günlüklerinde bu hafta harikalar arayüzünden bahsediliyor.

Merhaba. Geçen haftaki günlükte birçok güzel yorum ve öneri aldık. Bu hafta ise harikalar arayüzüne göz atacağız.

Çizimlerin daha bitmediğini ve hala bunların üstünde çalıştığımızı unutmayın.

Harikanın adı inşa edildiği yere ve sahip olduğu yükseltmelere göre değişiyor. Örneğin Stockholm Katedrali’ni inşa ettikten sonra kazıklı duvarlar eklerseniz harikanın adı Stockholm Kanlı Katedrali olabilir. Harikanın tanımının yapıldığı küçük paragraf ise daha ayrıntılıdır ve harikanın adı gibi dinamik olarak değişir.

Harikanın resmi de dinamiktir. Arka plan dünyada nerede olduğunuza göre değişir (çöl, yağmur ormanı, kar vs). Harikanın resmi ise hangi aşamada olduğuna göre değişir, harabe halinde bile olabilir.

image_21.jpg

Onun altında harikanın hangi etkilere sahip olduğunu gösteren kutucuk var. Bunlardan bazıları harikanın kendisinden bazıları yaptığınız yükseltmelerden gelir ve hepsini bu kutucukta bulabilirsiniz. Harikaların etkileri bulunduğu şehir veya kontrol eden karakter için geçerli olabilir.

pasted_image_0.jpg

Bunun altında ise ilerleme çubuğu bulunur. Harikanızın sonraki aşama için olan ilerlemesini gösterir.

Son olarak da tamamlanmış (completed) ve inşa edilebilir (available) olarak 2 sekmeye ayrılmış yükseltme kutucuğu var. “Tamamlanmış” sekmesinde yaptığınız yükseltmeleri ve etkilerini görebilirsiniz. “İnşa edilebilir” sekmesinde ise yapabileceğiniz yükseltmeler yer alır.

Son bir not olarak, bazılarınız antik Mısırlı dininin geri döneceği tahmininde bulunmuştu. Bu yamada Mısırlı dinini eklemeyeceğimizi söyleyebilirim. Fakat bu gelecekte eklemeyeceğiz anlamına gelmiyor.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV: La Resistance'daki Müzikler ve Çizimler #hoi4 #heartsofiron4 https://t.co/DIhW5IKg9v https://t.co/E8a3pUlMQP
Crusader Kings III'te Baştan Çıkarma, İşkence ve Entrika #ck3 #crusaderkings3 https://t.co/gK5MXHJPOS https://t.co/45LisgPaaD

Strategyturk Flickr