Crusader Kings II’de Harikalardaki Yükseltmeler

Crusader Kings II günlüklerinde bu hafta harikalarda inşa edebileceğiniz yükseltmelerden bahsediliyor.

Merhaba, bugün harikalarınıza ekleyebileceğiniz yükseltmelere göz atacağız. Harikaların her aşaması daha fazla yükseltme bölgesi açar, yani harikanızı tamamladıkça daha fazla yükseltme ekleyebilirsiniz. Bazı yükseltmeleri açabilmek için bazı koşulları sağlamanız gerekir. Sonuçta her harikanın Deniz Feneri Bekçisi’ne ihtiyacı yok veya her karakter zehirli bitkiler yetiştirmeyi bilmez.

Her harikanın diğer tür harikalarla paylaştığı yükseltmelerin yanında kendine özel yükseltmeleri de var.

Harikalarınıza ekleyebileceğiniz yükseltmelerden biri “kazıklı duvar”dır. Bunu her harikada inşa edebilirsiniz. Bulundukları şehrin kuşatma savunmasını yükseltmenin yanında diğer karakterler üzerinde Korkutmak isimli yeni kararı kullanmanızı sağlar.

pasted_image_0.jpg

Spikes_intimidate.jpg

“Tuzak kapısı” veya kraliyet sarayı için inşa edebileceğiniz “kraliyet yatak odası” gibi harikalara özgün yükseltmeler de var.

more_upgrades.jpg

Harikalarınıza “cephanelik” de ekleyebilirsiniz. Bu özel yükseltmeyi büyük hisarlarda (great fortress) inşa edebilirsiniz. Ayrıca cephanelik inşa ettiğinizde kendinize silah yaratabileceğiniz demirci event zincirinde özel bir seçenek açarsınız.

pasted_image_0_1.jpg

Cephanelik ile kendi demircileriniz gerçekten iyi silahlar yaratabilir. Hatta özellikle ağır bir Zweihander kılıcı bile isteyebilirsiniz.

Bazı yükseltmeler “Custodian of the Stone (Taş Koruyucusu)” gibi ünvanlar açabilir. Bu yükseltmenin hangi tür harikalarda inşa edilebileceğini sizin tahmininize bırakıyoum.

custodian_stone.jpg

Ve son olarak bazı yükseltmelerin ne yaptığını kendiniz görmeniz gerekecek.

found_of_youth.jpg
“Gençlik Çeşmesi’nden İç”

Okuduğunuz için teşekkürler.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Humankind'da Yeni Bir Serüven #humankind https://t.co/v0AyOE7s85
Hearts of Iron IV'te Tatilden Dönüş #hoi4 #heartsofiron4 https://t.co/Y42PJs53dw

Strategyturk Flickr