Crusader Kings II’de İskandinavya Harita Değişiklikleri

Bu Crusader Kings 2 günlüğünde kısaca İskandinavya ve İzlanda’daki harita değişikliklerinden bahsediliyor.
Ekibin çoğu yaz tatiline çıkmışken birkaç küçük Geliştirici Günlüğü yayınlamak istedim. Bu günlüklerde büyük değişiklikler yerine küçük eklemelerden bahsedeceğim.

Bugünki günlükte, Vikingler bir kartografı yağmalayıp evleri için daha iyi haritalar bulmuş gibi gözüküyor.

Viking krallıklarının en önemlisiyle başlıyoruz, Norveç. Ne dedin? Norveç Orta Çağların sonuna doğru krallık olmayı bıraktı mı? İsveç ve Danimarkalı propagandası gibi duruyor, dağlarımızı kıskanıyorlar herhalde.

Clipboard01.jpg

Daha önce Norveç’in batı kıyılarında hareket etmek zordu ve krallık sıradağlar ile ikiye ayrılmış gibiydi. Biraz daha ayrıntı ekleyerek ve iki kısım arasında bir geçit açarak bölgede oynamanın daha ilginç hale geldiğini fark ettik. Norveç’e 6 yeni şehir ve 2 yeni dükalık eklendi.

Clipboard02.jpg

İzlanda da biraz değişti. Şehir sayını 2’den 4’e çıkardık ama İzlanda’da pek fazla kişi yaşamadığı için çok güçlü olmadıklarından da emin olduk.

Clipboard03.jpg

Güney İsveç’i biraz daha fazla detaylandırdık, Geatish bölgelerini göstermek için bazı şehirleri böldük. Böylece bu bölge Uppland ile biraz rekabet edebilmeli. Toplamda 6 yeni şehir ve 1 dükalık eklendi.

Clipboard04.jpg

Son olarak Danimarka’da adalar arası yeni geçişler ve Lolland adasını ekledik. Jylland ve Holstein’ın bu dönemdekini önemini göstermek için bölünüp tekrar düzenlendi. Toplamda 5 yeni şehir ve 2 dükalık eklendi.

Umarız İskandinavya’daki bu değişiklikler bölgede oynamayı daha zevkli hale getirecek. Gelecek hafta güneye doğru gidip Alplerin etrafındaki değişikliklere bakacağız.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 64-bit'in Avantajları #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/AouEx0caa9
Imperator: Rome'da Göç ve Oyunun Başlangıcında Cermanya #imperator #rome https://t.co/kJtZm45FaD

Strategyturk Flickr