Crusader Kings II’de Kendi Soyunuzu Kurmak

CK2 günlüklerinde bu hafta Holy Fury eklentisinde nasıl kendi soyunuzu kurabileceğinizden bahsediliyor.

Soylar mekaniğinden ve efsanevi soylardan daha önce bahsetmiştik. Bugün de kendi soyunuzu nasıl kurabileceğiniz hakkında konuşalım.

Hükümdarınızla farklı şeyler yaparak kurabileceğiniz birkaç soy var. Bunlardan bazıları savaş evi kahramanı olarak bir “Efsane” inşa etmek gibi özel eylemlerden veya inanılmaz başarılı bir Viking yağmacısı olmak, İsrail’i kurmak gibi etkileyici işlerden kurulabilir.

20180824091111_1.jpg

Eğer hükümdarınızın prestiji oldukça yüksekse (5000 ve üstü) ve en az Dük seviyesindeyse “Soy Kur” azmini seçebilir.

Bu azim seçildiğinde kendi özel soyunuzu yaratmak için çeşitli yollar sunulur, nasıl hatırlanmak istediğinize göre de bu yollardan birini seçebilirsiniz.

20180824091215_1.jpg

Yollardan her biri farklı birer soy açmanızı sağlar (örneğin Cinayet yolunu seçtiğinizde cinayet ile ilgili 4 farklı soydan birini alabilirsiniz). Ayrıca, aynı anda birden fazla yolu takip ettiğinizde kendine özgün bonusları olan bir melezleştirilmiş soy açabilirsiniz.

Eğer başlangıçtaki yolları tamamlamanız çok uzun sürerse “Soy Kur” azmi özel bir event zinciri başlatır. Bu event zincirinde kaynak harcayarak soyunuzu başka bir soy havuzundan seçebilirsiniz. Seçtiğiniz soy da event zinciri sırasında verdiğiniz cevaplara göre belirlenir.

20180824091711_1.jpg

Soylardan bazıları vassalların size karşı gruplara (faction) katılma olasılığını azaltan, komplo kurma gücünüzü arttıran, inşa edebileceğiniz özel binalar açan sabit bonuslar verir; bazıları ise birisini öldürmenizi veya akrabalarınızın kişisel işlerine karışmanızı sağlayan özel eventler içeren dinamik bonuslar verir.

20180824093851_1.jpg

Şimdilik bu kadar ama bugün birkaç yeni haber daha çıkabilir. Saat 18:00’da https://www.twitch.tv/paradoxinteractive adresinde özel bir yayınımız olacak.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 1.30 ve Emperor Diğer Yenilikler #eu4 https://t.co/NUzl0VpVXp
Imperator'da Cumhuriyet Değişiklikleri #imperator https://t.co/aznEyvNYJO

Strategyturk Flickr