Crusader Kings II’de Saray Değişiklikleri

CK2 günlüklerinde bu hafta saray (court) mekaniğine yapılan değişiklikler ve yeniliklerden bahsediliyor.

Merhaba. Bu günlükte saray (court) sistemine yaptığımız bazı değişikliklerden söz edeceğiz. Saray yönetimi CK2’nin önemli bir parçası ve şu anda saray büyüklüğünü sınırlayan, saray çok büyüdüğünde karakterlerin daha sık ölmesine neden olan bazı gerekli kodlar var. Artık saray yönetimi bu kodlar kaldırılarak daha ilginç hale getirildi. Saray büyüklüğünün daha fazla olması sağlanarak büyük bir saraya sahip olmanın yararları/zararları, saraydaki karakterleri kullanan eventler vs gibi yeni şeyler getirildi. Bu değişiklikler ile amacımız saray sistemini daha interaktif ve ilginç hale getirmek.

ck2_15.jpg
Arayüzde saray sınırını görebiliyorsunuz.

Sarayınız kademenize bağlı olarak belli bir sınıra sahip olacak. Bu sınırı “Majesty” teknolojisine yatırım yapmak gibi şeylerle arttırabileceksiniz. Ayrıca saray mensuplarını (courtier) daha önemli hale getirmek için tutsaklar saray ekranından kaldırıldı.

ck2_18.jpg
Büyük bir sarayın maliyeti (oyun kuralları ile kapatılabilir)

Sarayı canlandırmak için saray mensuplarınıza biraz derinlik katan, onlara beceriler, takma adlar veren eventler de eklendi.

ck2_16.jpg
Bir saray mensubuna takma ad ver.

Ayrıca bu eventlere dahil olan ve “rastgele seçilen” saray mensuplarının iyi, en azından ilginç, özelliklere sahip karakterler olmasına dikkat ettik. Güzel bir küçük unvan, ilginç bir ilişki vs gibi. Bu seçimi her özelliğe, karakterlerin görüşlerine ve etkilerine belirli bir skor atayan kodlar ile gerçekleştirdik.

Umarım bu küçük yeni özellik hoşunuza gider. Okuduğunuz için teşekkürler.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator'da Cumhuriyet Değişiklikleri #imperator https://t.co/aznEyvNYJO
Strategyturk Imperator: Rome Türkçe Yama 1.4.1 (%100) Çıktı #imperator https://t.co/LtNmN3z0U9

Strategyturk Flickr