Dawn of War III Birim Tanıtımları : Fire Prism

Görsel

Olağanüstü menzili ve ateş gücüyle Fire Prism tankları savaş alanlarının en güçlü silahlarından.

Eldarların genellikle 41. milenyumun en sofistike silahlarına sahip olduğu bilinen bir gerçektir. Bu durum Fire Prism gibi silahlarda da kendisini gösteriyor. Falcon saşesine sahip bu grav-tank sahip olduğu Prism Cannon’uyla olağanüstü bir ateş gücüne ve menzile sahiptir.

Tıpkı diğer Eldar silahları gibi bu silah da psiko-plastik wraithbone’dan yapılmıştır. Böylelikle Eldar’lar sadece akıllarını kullanarak bu silahları rahatlıkla hareket ettirebilir, böylelikle Fire Prism’ler bu gibi diğer silahlarda görülmedik bir şekilde hassas bir hareket kabiliyetine sahip olur.

ÖZELLİKLER

  • Skimmer birimidir.
  • Menzili çok yüksektir.
  • Piyadelere karşı etkilidir.
  • İlk vuruşu diğer araçlara karşı etkilidir.
  • İkinci patlama normal zırhlı birimlere karşı etkiliidir.

YETENEKLER

  • Fleet of Foot (Pasif) : Webway Gate’in yakınlarındayken Battle Focus dolumunu ve Fire Prism’in hızını yükseltir.
  • Superheated (Pasif) : Fire Prism’in saldırısı ikinci bir gecikmiş patlamayla sonuçlanır ve bu patlama bölgedeki hafif zırhlı birimlere büyük hasar verir.

OYNANIŞ
Hızlı hareket eden ve sert vuran Fire Prism’ler kalabalık piyade birimlerinin kabusudur. Kalabalık birimleri sıkışık pozisyonlarda yakaladığınızda bu birimleri rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Fire Prism’in menzili diğer Eldar birimlerinin menzillerinden daha yüksek olduğunu unutmayın.

Her ne kadar Fire Prism çok güçlü bir silah olsa da, bu zayıf yönü olmadığı anlamına gelmiyor. Fire Prism’ler arkadan bir saldırı aldıklarında daha zayıf oluyorlar ve daha çok hasar alıyorlar. Prism Canon’un menzili o kadar da iyi değil eğer grav-tank’ın yanına yaklaşabilirseniz saldırı almadan ona saldırabilmeniz mümkün. Lascannon Devastator gibi birimler özellikle Fire Prism’in defansına karşı koyabilir. Fire Prism’lerle karşılaştığınız zaman hasar vermeye odaklanıp onu bir an önce indirmek için uğraşmanız gerek.

Fire Prism her ne kadar müthiş bir menzile sahip olsa da, görebildiği alanın hala kısıtlı olduğunu unutmayın. Bu sebeple her zaman önde birlikler bulundurup görüş alanınızı yükseltmeye çalışın. Bu taktikle piyadeleri çok uzak mesafeden yokedebilirsiniz.

nj79Kz.gif

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Ekran Görüntüsü Yarışması #strategyturk https://t.co/NM39vppFkL https://t.co/eTHuwpW96O
Anno 1800'de Yatırımcılar #anno1800 https://t.co/BK9UENDKIS https://t.co/4pn9Q45VYC

Strategyturk Flickr