Dawn of War III – Imperial Knight Solaria Tanıtıldı

dawnofwar3
Solaria Space Marinelerin yeni süper birimlerinden biri. Cyprus Ultima gezegeninin güvenilir savunucuları olarak da bilinen Varlock hanesinin de lideri olan Solaria, inatçılığı ve acımasızlığı ile savaş alanında düşmanlarına zor anlar yaşatır.

GENEL BİLGİ

Imperial Knightlar antik savaş zırhları olarak hem dost hem de düşman birliklerin üstünden yükseliyor. 40 feet uzunluğundaki bu birlikler füzeler gibi Titan sınıfı ölümcül bir çok silaha sahip.

Lady Solaria Imperial Knightlarından Drakaina’yı Blood Raven’leri desteklemek üzere savaş alanına getirdi. Mitralyözlerinden ekranınızı sallayacak derecede şiddetli saldırılar yapabilen Drakaina, Space Marinelere karşı çıkma gafletine kapılmış herkesin korkulu rüyası konumunda.

ÖZELLİKLER

  • Yavaştırlar
  • Yüksek menzile sahiptirler
  • Yüksek hasar verirler
  • Yeterli seviyede cana sahiptirler

YETENEKLER

Solaria Gattling Barrage saldırısıyla (birinci gif) 90 derecelik bir açıyla önünde olann herkesi etkileyen büyük bir hasar verir.

Solaria belirlediği altı bölgeye Ironstorm Missiles saldırısıyla (ikinci gif) füze gönderir, bu füzeleri birbirine yakın pozisyonlarda kullanmak tek bir bölgeye devasa bir hasar verilmesiyle sonuçlanır.

OYNANIŞ

Solaria oyunun son döneminde etkili menzilli birimlerden bir tanesidir. Güçlü zırha sahip birimlere, binalara ve birlikte hareket eden piyade birliklerine karşı çok büyük avantajlara sahiptir.

Boyutundan ötürü Solaria’nın harekete geçmesi biraz zaman almaktadır, bu özelliği düşman saldırılarından kaçmasını zor hale getirir. Muharebelerden geri çekilmeleri zordur, dolayısıyla pusuya düşürülürseniz işi çok zorlaşır. Yakın dövüş saldırılarına karşı zayıftırlar, bu zayıflıklarının bir sebebi taramalı silahlarının kullanılabilmesi için düşmanla Solaria’nın arasında minimum derecede bir uzaklık olması gerekmesidir.

Bu zayıflıklarına rağmen Lady Solaria savaş alanlarının en güçlü birliklerinden biridir. Ironstarm Missiles özelliği ile Solaria çok sayıda hedefi kolaylıkla etkisiz hale getirebilir. Az sayıda füze kullanılması durumunda özelliğin tekrar kullanılabilmesi için geçmesi gereken süre kısalır. Savaş alanında usta oyuncular Ironstorm Missiles kullanacakmış gibi yapıp ateşlemeden önce iptal ederek düşmanın savunma odaklı özelliklerini boşa harcamalarını sağlayabilir.

Çok fazla ateş ettikten sonra Solaria’lar ısınırlar. Isınmış bir Solaria’nın uyguladığı Gatling Barrage saldırısı düşmana hasar vermek yerine düşmanı geriye iter, Ironstorm Missiles saldırısı ise vurduğu düşmanları yavaşlatır. Bu özellikleri birlikte kullanarak ilk olarak düşmanlarınızı yavaşlatıp ardından ısınma geçtiğinde yavaşlamış birimlere cehennemi tattırabilirsiniz.

Görsel

Forum Konusu

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Anno 1800 Geliştirici Günlükleri: Balık Nerede? #anno1800 https://t.co/ijxkvrZt29 https://t.co/JWEipubbda
Stellaris - 2.0 Çıkış Sonrası Destek (Bölüm 2) #stellaris https://t.co/ZGlB7lD6iw https://t.co/oko1DksAls

Strategyturk Flickr