Dawn of War III’te Jain Zar Tanıtıldı

aNP9zrPMRhtyuHmk-w2560-fa4b4471c3d3c3bbe...9cd59a.jpg

Aynı zamanda Sessizlik Fırtınası olarak da bilinen Jain Zar, Howling Banshee’lerin Phoenix Lord’udur.

Jain Zar, günümüzde Eldar’ların en meşhur karakterlerinden biridir. Eldar’ların düşüşü sonrası ortaya çıkan Jain Zar, uzun bir süre galakside bir oraya bir buraya seyahat ederek sağa kalan Eldarları aradı. Bu seyahatleri esnasında yaralı bir Eldar’a rastladı ve onu kurtarmaya başardı. Bu kurtarılan Eldar ileride Asurmen ismini alıp ilk Phoenix Lord oldu. Diğerleriyle birlikte Jain Zar’a da hocalık yapan Asurmen, zaman içerisinde Jain Zar’ı kendi pozisyonu için hazırladı.

Bir Phoenix Lord’u öldüğünde en güçlü Exarch onun zırhıyla birleşir, böylelikle ruhlarını zırhlarının ruh taşına bağlarlar. Exarch’ın bu fedakarlığı sonrası Jain Zar hayata geri döner, Jain Zar çok kere ölüp tekrardan geri gelmiştir ve yine geri döndüğüne dair fısıltılar bir kez daha doğru çıkmışa benziyor.

ÖZELLİKLER

  • Yakın dövüşte etkili
  • Yüksek hareket potansiyeline sahip

YETENEKLER

  • Fleet of Foot (Pasif) : Tıpkı diğer Eldarlar gibi Jain Zar da Webway Gate’in yakınlarındayken hız bonusu ve Battle Focus rejenerasyonu kazanır.
  • Battle Scream (Pasif) : Yakın dövüşte Jain Zar psikosonik çığlığıyla etrafındaki herkesi yavaşlatır.
  • Critical Strike (Pasif) : Jain Zar her 6 saldırısından birinde güçlü bir saldırı yapar, saldırılarının cooldown’unu azaltır.
  • Silent Death : Jasin Zar Triskele’sini fırlatır ve önündeki tüm düşmanlara hasar verir, bu silah bir bumerang gibi geri döner.
  • Dash : Jain Zar hedeflediği pozisyona zıplayabilir, eğer yolunda düşmanlar varsa onların üstünden geçerken onlara da hasar verir.

OYNANIŞ

Dawn of War III’te Jain Zar oldukça güçlü bir yakın dövüş birimi. Sahip olduğu yüksek hareket potansiyeli ve verebildiği yüksek hasar onu güçlü karakterlerden biri haline getiriyor. Gerektiğinde Dash yeteneğini kullanarak başı sıkışması durumunda alanı terkedebiliyor veya savaş alanında asıl olması gerektiği yere geçebiliyor. Dash kullandığında hem havadayken hem de zıpladığı yere düşüşü sonrası bölgedeki düşmanlara hasar veriyor. Silent Death özellikle uzaktaki düşmanlara karşı çok etkili ve bu yeteneğini Dash ile birleştirerek kullanabiliyor.

Tıpkı bir çok diğer yakın dövüş birimi gibi Jain Zar da felç edilebilir veya yavaşlatılabilir. Sniper Scout gibi birimler onun kalkanını etkisiz hale getirebilir. Eğer Heavy Bolter Devostatorlara sahipseniz onu sürekli yavaşlatabilirsiniz. Dreadnought gibi birimlerle de Jain Zar’ın başa çıkması bir hayli zor olacaktır.

Oyunun erken döneminin elit birimlerinden Jain Zar, uzaktan bir düşmana hasar verip ardından güvenli bir bölgeye çekilmekte çok iyi. Canı düşük ve bu arkasında destek birim olmadan geniş ordularla baş edemeyeceği anlamına geliyor ancak Dash özelliğiyle gerektiği zaman geri çekilebilir.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV'da 1.5.3 Yaması #hoi4 https://t.co/MdZwgbcDQZ https://t.co/8s6D9YGkfD
Stellaris'te Anomali Değişiklikleri, Hyperlane ve Yıldız Geliştirmeleri #stellaris https://t.co/i7FzzLjL0Q https://t.co/AYsjnhKNCN

Strategyturk Flickr