Dawn of War III’te Orklar Tanıtıldı

Görsel
Şiddet ve kaba kuvvet yanlısı Orklara diğer ırklar tarafından hem korku hem de küçümseme ile yaklaşılır. Orklar aslen Orkoid olarak bilinen bir ırkın daha büyükçe bir bedene sahip alt grubuna verilen isimdir, ancak kendi ırklarındaki en agresif ve en baskın alt grup oldukları şüphe götürmez bir gerçek. Orklar sadece en güçlü ve en büyük Orkların liderliğini yapabileceği WAAAGH olarak da bilinen çok sayıda kısımdan oluşur. Her ne kadar diğer ırklara oranla sayıca çok fazla olsalar da, ilkel davranış biçimleri onlara ortak bir amaç için birlikte faaliyet göstermeleri konusuna her zaman engel olmuştur. Eğer tek bir devasa WAAAGH altında birleşebilselerdi, şüphesiz ki galaksinin baskın gücü haline gelirlerdi.

TARİH

‘Brain Boyz’ olarak da bilinen bir grup tarafından biyolojik olarak değişime uğratılan Orklar, esasen 60 milyon yıl kadar önce antik bir savaşta yeralmak üzere yaratılmışlardı. Bu Orkların Eldarların yükselişinden, Imperium’un kuruluşuna kadar her şeyi gördüklerini ve bu süre zarfında birbirlerinin kafalarını patlatmakla meşgul oldukları anlamına geliyor. Asıl varoluş kaynakları ise halen büyük bir gizem.

Her ne kadar orklar tek başlarına ele alındıklarında çok zeki olmasalar da, birlikte hareket ettiklerinde etkileyici bir psişik güce sahip olurlar, bu gücün Eskiler tarafından yaratılışından onlara bir yadigar olduğu düşünülmektedir. Orklar sahip oldukları psişik gücü bilinçleriyle kontrol edemezler ancak Orkların bir yola baş koyması durumunda güçlerinin açığa çıkışını görebilirsiniz. Yeterli desteğe sahip olunduğunda Orkların psişik gücünün fark yaratacak kadar ön plana çıktığını görebilirsiniz. Orklar kırmızı rengin hızlılık anlamına geldiğini düşünürler ve bu sebeple araçlarını kırmızıya boyarsanız aslında daha hızlı hareket ederler.

8HnBWhTciA5d27xW-92b404e556588ced6c1acd4...f73a93.png

GORGUTZ ‘EAD’UNTER

Gorgutz daha önceleri Winter Assault, Dark Crusade ve Soulstorm’da bulundu. Onu ilk gördüğümüzde Lorn V’de WAAGH’ına liderlik yapan bir Lord’du. Her zaman demir yumruk yönetimi sergileyen Gorgutz, emri altındaki orkların dahi aklında başka düşünceler olanlara ibret olsun diye kanını dökmekten çekinmedi.

Açgözlülüğüyle bilinen Gorgutz koleksiyoncu kişiliğiyle bilinir, bu koleksiyon kafatası koleksiyonu olabilir, parlayan şeylerin koleksiyonu olabilir. Eğer bir şeyi istiyorsa, bu o şeyin başkasında olmasını kabullenemeyeceği anlamına gelir. Ancak sahip olduğu diğer bir özellik olan kurnazlığı, onu ırkının diğer bireyleri arasında bir adım ön plana taşır. Diğerleri onun davranış biçimini kimi zaman korkakça bulsa da, Gorgutz her zaman zafere ulaşmak için gerekeni yapar, kimi zaman kirli hileler, kimi zaman ise basit stratejiler.

OYNANIŞ

Dawn of War III’te bir WAAAGH’ı doğru bir şekilde oynayabilmeniz için aynı anda çok sayıda cepheyle ilgilenebilmeniz gerek. Orklar savaş alanını diğer hiçbir ırkın yapamayacağı kadar geniş çerçevede kullanabilir. Orkların savaş alanındaki potansiyeli yanan araçlarda ve metalde saklıdır. Bu metalden gerekli, kullanılabilir kısımları çıkartıp mevcut birimlerin etkisini yükseltebilirler veya baştan yeni bir birim üretebilirler. Orklar aynı zamanda onlara yine bu şekilde malzeme asğlayacak WAAAGH Kuleleri inşa edebilir. Tüm bunlar Ork oyuncularının daha agresif bir hatta bulunması için mantıklı sebepler.

WAAAGH’larınızın yeterince ‘Ork’ hissettiğine emin olmanız gerek. Bunun için squiglere bağlanmış bombalarla düşmanınıza saldırmalı, Trukk’lardan oluşan birlikleri düşmanınıza göndermeli, Power Klaw’larınızı doğru yerde kullanmalısınız, eğer oyunun erken döneminde rakibinize zarar vermeyi seviyorsanız, devasa bir ordu yönetmekten keyif alıyorsanız, orklar sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

RT @st_oyun: Oyun Dünyasında Bu Hafta #5 #oyun https://t.co/VpunZTmWs4 https://t.co/ubfvvFT94p
RT @st_teknoloji: Bilişim Dünyasında Bu Hafta #5 #bilisim #teknoloji https://t.co/i5Gms4VkGt https://t.co/20tZ8ROp4O

Strategyturk Flickr