Dawn of War III: Wraithlord Tanıtıldı

Görsel

Wraithlord’lar öylesine güçlü Wraith-yapıtları ki Eldar’ların sadece en cesur kahramanlarının ruh taşı onları yönetebilir.

Wraithblade‘ler gibi Wraithlord’lar da hayatını kaybetmiş Eldar’ların ruhunun bağlandığı ruh taşları tarafından kontrol edilir. Wraithblade’lerden farklı olarak Wraithlord’lar çok daha büyüktür ve sadece Eldar’ların kahramanlarının ruhları tarafından kontrol edilebilir. Daha zayıf bir akıl bu devasa yapıyı hareket ettirecek güce vakıf olamaz. Wraithlord’lara çok nadir rastlandığı için onları bir birlik halinde gezerken görmek pek mümkün değildir.

Her ne kadar bu yapıtların kendileri çok nadir olmasa da, onları yönetebilecek Eldar ruhları çok nadirdir. Ruhlarını Warp’a kaptırma riskini almak pahasına, en cesur Eldar’lar ruhlarını Wraithlord’u yönetmekte kullanarak ölümden sonra dahi Eldar’ların kaderini biçimlendirmeye devam ederler.

ÖZELLİKLER

  • Yakın dövüşte güçlü
  • Piyade ve araçlara karşı üstün
  • Yüksek can

YETENEKLER

  • Fleet of Foot (Pasif): Webway Gate’in yakınlarındayken hareket hızları ve Battle Focus dolum hızı yükselir.
  • Critical Strike (Pasif) : Her 5 fiziksel saldırının 1’inde Wraithlord bonuslu bir saldırı yapar.
  • Glaive Charge : Wraithlord taarruza geçer ve önündeki düşmanları yere yıkar, eğer bu özellik tam olarak dolmadan tekrar kullanılmaya çalışılırsa bu sefer Wraithlord saldırısını daha erken yapar.
  • Ethereal Wall : Ethereal Wall düşman saldırısını geçici bir süreliğine bloke eder. Bu duvardan geçen dost birlikleri hızlanırken düşman birlikleri yavaşlar.

OYNANIŞ

Wraithlord’lar ön cephede çok büyük katkı sağlayan birlikler olarak kullanılabilir. Glaive Charge ile yaptıkları saldırılarla düşman askerlerini bir sinek gibi dağıtabilirler. Yakın dövüşte Wraithlord’lar Critical Strike özellikleri sayesinde çok güçlü saldırılar yapabilir.

Öte yandan bu elit birliklerin zayıf noktası da mevcut. Anti Tank birlikleri Wraithlord’un defansını yoksayar ve Wraithblade’lerin Soul Recall özelliğinden farklı olarak Wraithlord’ların çevik bir şekilde savaş alanını terkedebileceği bir özelliği de bulunmaz. Eğer Wraithlord Webway Gate’den çok uzaklaşmışsa peşindeki düşmanlardan kaçması bir hayli zor olacaktır.

Wraithlord’lar ile düşmandan kaçmanız zor olsa da hala Ethereal Wall’ı kullanıp kendinizi savunabilirsiniz. İsterseniz bu duvarı kendi arkanızda oluşturup kaçarken size arkadan yapılan saldırıları engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda Ethereal Wall’u kullanıp düşmanınızı yavaşlatarak bu yavaşlamadan faydalanıp kaçmaya çalışabilirsiniz. Ethereal Wall kullanıp ardından Glavie Charge ile taarruz ettiğinizde daha uzun bir mevziye etki eden bir saldırı gerçekleştirmezsiniz ancak daha hızlı bir saldırı düzenlemiş olursunuz.

ZYrNOZ.gif

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te 2.0.3 Yaması #stellaris https://t.co/mTwdUYixQ4 https://t.co/ZF4899qlK3
BattleTech Temelleri: Savaş (Video) #battletech https://t.co/GOorl8oyoP https://t.co/99u4dWsDcQ

Strategyturk Flickr