Düşük Satış Rakamları Sebebiyle Dawn of War III’ün Geliştirilişi Sona Erdi

http://i.hizliresim.com/znzjrD.jpg
Company of Heroes serisinin yapımcısı olan ve şuan Age of Empires 4’ün geliştiriciliğini üstelenmiş Relic Entertainment’in başka projelere odaklanmak için oyuna olan desteğini kestiği haberi ortaya çıktı. Nisan 2017’de RTS/MOBA karışımı olarak çıkan oyun içerdiği MOBA elementleri sebebiyle DoW hayranları tarafından eleştirilmiş ve bu yeni mekanikler de seriye yeni oyuncular kazandırmakta başarılı olamamıştı.

SEGA ve Relic yöneticileri Dawn of War III’ ün sadık oyuncu kitlesinin büyüklüğünün oyuna yatırım yapmaya değecek düzeyde olmadığını ve gelecek güncellemeler ve eklentilerin bu durumu değiştireceğinden emin olmadıklarını belirtiyor. Oyuna olan desteğin kesilmesi demek yeni bir DLC veya genişleme paketinin gelmemesi anlamına geliyor.

“Dawn of War III her ne kadar kendisine bağlı bir fan kitlesine sahip olsa da oyun çıkışında ve daha sonrasındaki dönemlerde istediğimiz hedeflere ulaşamadı. Bu oyuncular için güzel işler çıkarmak isteyen yapımcılar için zor bir durum. Bir oyun gerekli başarıyı göstermediği zaman planların değişmesi gerekmekte. Oyuna büyük bir eklenti ekleyebilmek için gerekli kaynaklara sahip değiliz. Odağımızı başka projelere çevirirken Dawn of War III için en iyisine karar vermek adına SEGA ve Games Workshop ile ortaklaşa hareket ediyoruz.”

Relic firmasının SEGA aracılığı ile Eurogamer’a verdiği yazıda bu olayın sebeplerinden bahsetmekte ve Dawn of War serisi için çalışmayı kesmeyeceklerini ancak yeni içeriğin de gelmeyeceği anlaşılıyor. Ayrıca dolaşan haberlerden sonra DoW III topluluk yöneticilerinden biri sunucuların açık kalacağını ve ufak tefek ücretsiz kozmetik içeriklerin geleceğini açıkladı.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Civilization VI'da Osmanlı'ya Kanuni Sultan Süleyman Liderlik Ediyor #civ6 #civilizationvi https://t.co/QQQbj9vAVs
Europa Universalis IV'te Topluluktan Gelen Öneriler #2 #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/PjjTI7shCg

Strategyturk Flickr