E3’ten Age of Empires II: Definitive Edition Bilgileri

Age of Empires II: Definitive Edition ile ilgili E3 2019’da yeni bilgiler paylaşıldı.

Bugün Age of Empires II: Definitive Edition’ın Xbox Game Pass ile PC’ye, Microsoft Store’a ve Steam’e 2019 sonbaharında geleceğini paylaşmaktan ve çıkışta Windows 10 ve Steam oyuncularının beraber oynayabilmesi için cross-play’i destekleyeceğimizi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Age of Empires II geçtiğimiz 20 yılda en çok sevilen strateji oyunlarından biri oldu ve hem en sadık PC oyuncularımız hem de seriye yeni katılanlar için sevecekleri bir deneyim yaratmaya çalıştık.

Forgotten Empires, Tantalus ve Wicked Witch tarafından geliştirilen Age of Empires II: Definitive Edition tamamiyle yeni birçok içerik ve heyecan verici çeşitli oynanış geliştirmeleri içeriyor. Bu edisyon daha önce çıkış yapan tüm Age of Empires II içerikleri ile birlikte yepyeni uygarlıkları, yeni kampanya görevlerini, 4k çözünürlüğe kadar yeni grafik desteğini ve birçok yeni başarımlar içeren Xbox Live çoklu oyuncu desteğini kapsıyor. Ayrıca otomatik tarla ekimi gibi yaşam kalitesini arttırıcı geliştirmeler yaparak bildiğiniz ve sevdiğiniz oyununuzu bir sonraki seviyeye çıkardığımızı unutmadan söyleyelim. Ön plana çıkan özellikler ise şöyle:

  • Son Hanlar kampanyası: Age of Empires II: Definitive Edition yepyeni bir içerik olan ”Son Hanlar” ile 3 yeni kampanya ve 4 yeni uygarlık içermekte.
  • Yeni uygarlıklar: 4 yeni uygarlık olan Bulgarlar, Kumanlar, Litvanyalılar ve Tatarlar Age of Empires II: Definitive Edition’da eklenecek olup toplam uygarlık sayısını 35’e çıkaracak.
  • Yeni izleyici modu ve turnuva özellikleri: Oyuncular, çoklu oyunculu oyunları gerçek zamanlı olarak ve her oyuncunun gözünden geçiş yapabilmenin yanında farklı oyuncular hakkında durum bilgisi alabilecek şekilde izleyici arayüzünde izleyebilecekler.

Age of Empires II: Definitive Edition yeni oyuncular için 19.99$ olarak fiyatlandırıldı. Steam’de Age of Empires II: HD Edition sahibi olanlar için ise 14.99$ fiyatında bulunacak. Ek olarak, Xbox Game Pass sahibi olan PC oyuncuları Microsoft Store üzerinden Age of Empires II: Definitive Edition’ı indirimli olarak 14.99$ fiyatından satın alabilecek.

Age of Empires topluluğunun değerli geri bildirimleri ve anlayışları sayesinde Age of Empires II: Definitive Edition’ı hayata getirmemize destek oldukları için onur ve minnettarlık duyduk. Topluluğa ve Age of Empires serisinin geçmiş, günümüz ve geleceğine olan bağlılığımızın bir parçası olarak Age of Empires: Definitive Edition’ın bu ağustosda Steam’de olacağını ve Windows 10 ile cross-play desteği olacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni yolculuğumuzu topluluğa göstermekten heyecan duyuyoruz ve serinin diğer oyunları olan Age of Empires III: Definitive Edition ve Age of Empires IV için yapacağımız yeni duyurular için sabırsızlanıyoruz.

Yukarıda bulunan fragman videosunu izleyerek Age of Empires II: Definitive Edition için nelerin geleceğini görebilir ve kapalı betaya başvurmak için www.ageofempires.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu yeni nihai yapımı geliştirirken ne kadar zevk aldıysak sizin de oynarken o kadar zevk almanızı umuyoruz.

Yazar: İhsan Berkay Erdem

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV: La Resistance'daki Müzikler ve Çizimler #hoi4 #heartsofiron4 https://t.co/DIhW5IKg9v https://t.co/E8a3pUlMQP
Crusader Kings III'te Baştan Çıkarma, İşkence ve Entrika #ck3 #crusaderkings3 https://t.co/gK5MXHJPOS https://t.co/45LisgPaaD

Strategyturk Flickr