Europa Universalis IV: Cradle of Civilization

o688Lq.png
Cradle of Civilization, Nil ve İndus nehirleri arasında kalan Müslüman İmparatorluklara yeni mekanikler ve özellikler ekliyor. Yeni hükümet güçleriyle bölgedeki büyük güçlerle oynadığınız oyunlar artık birbirinden çok daha farklı bir oyun deneyimi edinmenizi sağlayacak.

Cradle of Civilization İçeriği

 • Memlük Yönetim Biçimi: Farklı birçok etnik grubun bulunduğu bu imparatorlukta artık köleler başa geçmiş durumda ve yeni Sultan bu ülkeyi yönetebilmek için kültürel gücünü kullanmaya muhtaç.
 • İran Teokrasisi: Fars ülkeleri artık hükümetlerini güçlendirmek için inanç gücünü kullanabiliyor.
 • Aşiret Federasyonu: Akkoyunlu ve Karakoyunlu devletleri yerel boylardan oluşan yapılarını artık oyuna yansıtabiliyor.
 • Ordu Profesyonelliği: Barış zamanında yeni generaller alıp ordularınızı talim ettirdikçe paralı askerlerin devri yerini yavaş yavaş kalıcı profesyonel ordulara bırakıyor.
 • İkta Vergisi: Müslüman devletler 20 yılda bir özel bonuslar sağlayan bir vergi çıkartabiliyor.
 • Ticaret Politikaları: Tüccarlarınıza ticaret bölgelerinde ticaret gücünüzü veya askeri avantajınızı arttırmalarına yönelik emirler verebiliyorsunuz.
 • Fıkıh Mezhepleri: Sunni ve Şii fıkıh mezhepleri sağladıkları özel bonuslarla oyundaki ortadoğu oynanışını şekillendiriyor.
 • ve daha fazlası.

Cradle of Civilization beraberinde 1.23 yamasıyla birlikte çıkacak, bu yama çok sayıda harita değişikliği ve yeni ülke içeriyor.

Cradle of Civilization Geliştirici Günlükleri

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

1 Yorum Yapılmış

Tartışmaya Katılın
 1. Emir Taşseten Ocak 7, 2018 | Cevapla

  Tüm DLC’leri Steam’dan aldım ama Türkçe bir yama bulamadım ne yapmalıyım ?

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War: Three Kingdoms'ta Diplomasi: Diplomatik Tavır, Müzakereler ve Vassallar https://t.co/irodJw1TLo https://t.co/LP9NgJtrnm
Stellaris'te Köle Pazarı #stellaris https://t.co/6RSBneArWA https://t.co/NE5ZjURhEJ

Strategyturk Flickr