Europa Universalis IV: Emperor

emperorbanner.png

Europa Universalis IV için yeni genişleme paketi Emperor duyuruldu.

Avrupa devletlerine odaklanan Emperor eklentisi Katolik devletlere derinlik katmayı ve Kutsal Roma’yı daha dinamik bir hale getirmeyi amaçlıyor.

Europa Universalis IV: Emperor

  • Güçlü Papalık: Kardinaller atayın, Papalık fermanları çıkartın, vergi toplayın. Vatikan ve Papalığı kontrol eden ülkeler Katolikler üzerinde yeni etkileşimlere sahip.
  • Yeni Kutsal Roma İmparatorluğu: Merkezi bir monarşi ile merkeziyetçilikten uzak bir konfederasyon olma arasında kararlar alın.
  • Yenilenmiş Devrimler: Devrim ruhu ya tamamen benimsenmeli ya da tamamen karşı çıkılmalı. Giyotinle bu yeni düşünce biçimini yaymak sizin elinizde.
  • Yeni Din Mekanikleri: Hussiler Bohemya’ya hükmediyor, Mezhep Savunuculuğunun etkisi artık dinin büyüklüğüne göre değişim gösteriyor, Reformasyon Karşıtlığı Protestanlıkla mücadelede artık yeni yollar izleyebiliyor.
  • Egemenlikler: Büyük başarılar elde etmeniz artık büyük ödüller elde etmenizle sonuçlanacak.
  • Ve daha fazlası: Çeşitli Avrupa devletleri için 20’yi aşkın özel görev ağacı, isyana kışkırtma mekaniği, çok sayıda yeni olay.

Görsel

Görsel

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Sarpedon #totalwar https://t.co/vsSA5MBl8h
Europa Universalis IV'te Güneydoğu Asya Anakarası #eu4 https://t.co/sT6c45H1GI

Strategyturk Arşiv