Europa Universalis IV: Golden Century

goldencentury_RDA_ForumPost.png

Europa Universalis IV için Golden Century eklentisi 21 Kasım’da duyuruldu. Immersion Pack kategorisinde olan bu eklenti İberya yarımdasına odaklanıyor. Eklenti 11 Aralık’ta çıkıyor.

Kristof Kolomb Amerika’ya adımını atmış ilk kişi olmayabilir, ama şüphesiz ki en önemlisi oydu. Yeni Dünya’ya düzenlediği seyahatler İspanyol tahtının yüzyılı aşkın bir süre boyunca Avrupa siyasetinde öncü devlet olmasını sağladı. Azteklerden gelen altınlar ve Perudan gelen gümüşler Meksika’dan Madrid’e uzanan bir imparatorluğun kurulmasını sağladı. Europa Universalis IV: Golden Century eklentisi Reconquista döneminden hazine filolarına kadar bu dönemi derinleştirmeyi amaçlıyor.

Golden Century eklentisi neler içeriyor?

  • Azınlık Kovma: Ülkenizdeki azınlıkları uzak topraklardaki kolonilerinize yollayın, ana topraklarınızda daha tek kültürlü bir yapı edinirken kolonilerinizdeki kültürel farklılıkları çoğaltın.
  • Tarikatlar Kurma: İberya ülkeleri koloni topraklarını Cizvit, Fransiskan ve Dominik tarikatlarına verip bu toprakların huzursuzluk seviyesini azaltabilir, dönüşüm maliyetlerini kısabilir.
  • Yeni Görev Ağaçları: İspanya ve Endülüs dahil olmak üzere İberya ve Kuzeybatı Afrika ülkeleri için yeni görev ağaçları.
  • Korsan Cumhuriyetleri: İsterseniz kendilerine has mekaniklere ve oynanış biçimlerine sahip Korsan Cumhuriyetine dönüşün, isterseniz onlarla savaşın.
  • Sancak Gemileri: Donanmanıza sancak gemisi atayarak muharebe ve ticaret bonusları edinin.
  • Deniz Bombardımanı: Gemilerinizle kıyıdaki kaleleri bombardıman altında tutarak surlarını aşın.

Golden Century dahilinde satın alınan Content Pack’in içeriği:

  • Yeni İberya Birim Modellemeleri: Gırnata, Endülüs, Navarra, Leon/Galiçya, Salé ve Korsanlar için 20 yeni piyade birim modellemesi.
  • Yeni İberya Gemi Modellemeleri: İberya devletleri için 17 yeni gemi modeli.
  • Yeni Berberi Gemi Modellemeleri: Berberi devletleri için 17 yeni gemi modeli.
  • Yeni Müzikler: Yeni Dünyanın keşfinden esinlenilmiş 10 ila 12 dakikalık yeni müzikler.

Görsel 
Görsel 
Görsel 

Görsel 
Görsel 

Eklentinin Steam sayfası için tıklayın.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

USGamer'da Henrik Fahraeus ile Crusader Kings III Üzerine #crusaderkings3 https://t.co/4kF1tHNw74 https://t.co/FExXb9CaCg
Stellaris: Federations Duyuruldu #stellaris https://t.co/9WHUetyyft https://t.co/JMjL5u2DaJ

Strategyturk Flickr