Europa Universalis IV’de Harita ve Kültür Değişiklikleri

Merhabalar, bu geliştirici günlüğüyle birlikte sizlere 1.16 yamasının içeriğinden bahsetmeye başlayacağız. Ekip aynı zamanda 1.15.1 üzerinde de çalışıyor, o yamayı da en kısa sürede çıkartacağız.

Europa Universalis serisi üzerinde çalışmanın en eğlenceli yanı haritanın sürekli olarak geliştirilmeye açık olması. Bugün sizlere harita üzerindeki değişikliklerden bahsedeceğiz.

Crusader Kings II oyununda İrlanda tutorial, oyuncuların oyunu öğrenebileceği şekilde tasarlanmış bir ada. Ancak Europa Universalis serilerinde bu zamana kadar İrlanda olması gerektiği şekilde tasarlanmadı ve olduğundan çok daha basit yansıtıldı. Artık 1444’te İrlanda olması gerektiği gibi, İrlanda tarafından 5 sene içerisinde tamamen ele geçirilemiyor. Eskiden 5 bölge bulunan İrlanda’da artık 9 bölg bulunuyor ve oynaması ilginç olacak birçok yeni ülke bulunuyor.

İrlandanın yanı sıra Macaristan topraklarında da geliştirmelerde bulunduk.

Kültür sistemini sıfırdan yazdık, artık kültürler dil grubuna göre değil, birbirine benzerliklerine göre aynı grup altında toplanıyor. Böylelikle daha tarihsel ülkeler görülebiliyor.

Eğer canınız sıkılıyorsa aşağıdaki görselin 1.15 ile olan farklarını teker teker bulup listeleyebilirsiniz!

Haftaya sizlere yeni oyun konseptlerinden bahsedeceğiz, bu konseptler yukarıdaki görsellerde ekranın üst kısmında da görülebilir haldeler

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

StarCraft: Remastered - Soru Cevap #StarCraftRemastered https://t.co/1xtkENCNIh https://t.co/WituPqumoR
StarCraft: Remastered Duyuruldu #StarCraftRemastered https://t.co/xEPhcsprPw https://t.co/xlrAoe8lPQ

Strategyturk Flickr