Europa Universalis IV’de Harita ve Kültür Değişiklikleri

Merhabalar, bu geliştirici günlüğüyle birlikte sizlere 1.16 yamasının içeriğinden bahsetmeye başlayacağız. Ekip aynı zamanda 1.15.1 üzerinde de çalışıyor, o yamayı da en kısa sürede çıkartacağız.

Europa Universalis serisi üzerinde çalışmanın en eğlenceli yanı haritanın sürekli olarak geliştirilmeye açık olması. Bugün sizlere harita üzerindeki değişikliklerden bahsedeceğiz.

Crusader Kings II oyununda İrlanda tutorial, oyuncuların oyunu öğrenebileceği şekilde tasarlanmış bir ada. Ancak Europa Universalis serilerinde bu zamana kadar İrlanda olması gerektiği şekilde tasarlanmadı ve olduğundan çok daha basit yansıtıldı. Artık 1444’te İrlanda olması gerektiği gibi, İrlanda tarafından 5 sene içerisinde tamamen ele geçirilemiyor. Eskiden 5 bölge bulunan İrlanda’da artık 9 bölg bulunuyor ve oynaması ilginç olacak birçok yeni ülke bulunuyor.

İrlandanın yanı sıra Macaristan topraklarında da geliştirmelerde bulunduk.

Kültür sistemini sıfırdan yazdık, artık kültürler dil grubuna göre değil, birbirine benzerliklerine göre aynı grup altında toplanıyor. Böylelikle daha tarihsel ülkeler görülebiliyor.

Eğer canınız sıkılıyorsa aşağıdaki görselin 1.15 ile olan farklarını teker teker bulup listeleyebilirsiniz!

Haftaya sizlere yeni oyun konseptlerinden bahsedeceğiz, bu konseptler yukarıdaki görsellerde ekranın üst kısmında da görülebilir haldeler

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris Humanoid Tür Paketi https://t.co/PE4rOrkuSi https://t.co/I9Ul4Gu5k5
Hearts of Iron IV'da Komünist Çin https://t.co/dfx7Y2Qq0w https://t.co/5a7Wph2mZa

Strategyturk Flickr