Europa Universalis IV’te 1.27 Çıkış Sonrası ve EU4’ün Geleceği

EU4 günlüklerinde bu hafta 1.27 yaması çıkışı sonrasından ve EU4’ü gelecekte nelerin beklediğinden bahsediliyor.

Herkese iyi günler, EU4 geliştirici günlüğüne hoş geldiniz. Dün bedava olan ve birçok içerik, harita değişikliği, sorun gidermeleri vs. içeren 1.27 Polonya yamasını çıkarmıştık. Bugün yamanın çıkışı ve gelecekteki planlarımız hakkında konuşacağız.

İlk olarak, Polonya yamasıyla birlikte EU4’ü GDPR (Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü) ile uyumlu hale getirdik. Oyunu yamadan sonra ilk kez başlattığınızda gizlilik politikasını görmüş olmanız lazım. Ayrıca bu nedenle GDPR ile uyumlu olmayan oyunun eski versiyonlarını Steam’den kaldırmak zorunda kaldık. Ama korkmanıza gerek yok, bu linkleri takip ederek oyunun eski versiyonlarına nasıl ulaşabileceğinizi görebilirsiniz:

Steam’i Paradox hesabına bağlama ve eski sürümlere erişim rehberi
Paradox oyunlarında önceki sürümlere geçişle ilgili değişiklikler duyurusu

Polonya yamasıyla gelen yenilikleri oyuncuların şimdiden kullanmaya başladığını görüyoruz. Oyuncuların bildirdiği sorunlar ile de ilgileniyoruz. Bazı önemli sorunlarını çözmek için en erken zamanda bir yama çıkartmayı planlıyoruz. Bu yamanın çözeceği sorunlardan birkaçı:

  • 100 yılı aşkın süre yaşayan Venedik Docları
  • Litvanya’nın Polonya ile birlik kuramama sorunu
  • Bazı oyuncuların oyunu başlatamaması

EU4’ün geleceğinde ne yatıyor diye sorabilirsiniz. Dharma’nın çıkışından sonra bahsettiğimiz gibi Avrupa’ya tekrar odaklanıyoruz. Hindistan, Uzak Doğu ve Yakın Doğu ile ilgilendikten sonra artık Avrupa’ya dönmenin zamanı geldiğini düşündük. Polonya yaması iyi bir başlangıçtı ve bir Immersion Pack için şimdiden kolları sıvadık. Peki tam olarak nereye odaklanıyoruz?

Batıya.

life_is_peaceful_there.jpg

Gelecek hafta 1.28 yamasındaki harita değişikliklerinden bahsedeceğiz.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Performans ve Yapay Zeka #ck3 https://t.co/MY1ggNJ3a2
Europa Universalis IV'te Khmer İçerikleri #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/bnMXP1Uv8z

Strategyturk Arşiv