Europa Universalis IV’te 1.30 ve Emperor Başarımları

Europa Universalis IV geliştirici günlüklerinde bu hafta oyuna 1.30 ve Emperor ile eklenecek başarımlar tanıtılıyor.

Herkese merhabalar, bugün sizlere oyuna eklenecek olan yeni başarımları tanıtacağız. Genellikle başarım günlüğü yama notları günlüğünden 1 hafta evvel gelir (merak etmeyin o da yolda), ancak başarımları Steam’e aktarmamıza kısa bir zaman kaldığı için bu olay gerçekleşmeden önce sizlere tanıtmak istedik.

Karşınızda 1.30 yamasıyla birlikte oyuna eklenecek başarımlar:

achievement_mary_of_lotharingia.png Mary of Lotharingia: Burgonya ile başla, Lotharingia’yı kur ve Marie isminde kadın bir hükümdara sahip ol.
achievement_on_the_rhodes_again.png On the Rhodes Again: Şövalyelerle başla, Constantinople, Jerusalem ve Antioch bölgelerini ele geçir ve corela.
achievement_spaghetti_western.png Spaghetti Western: Bologna ile başlayıp Mexico veya Texas’ı kur.
achievement_stern_des_sudens.png Stern des Südens: München’le başlayıp Bavyera’yı kur, vassalın Bremen Werder bölgesine sahip olsun.
achievement_stiff_upper_lippe.png Stiff Upper Lippe: Lippe ile Britanya adalarının tamamına sahip ol.
achievement_czechs_and_balances.png Czechs and Balances: Bohemya ile başla, %50 Crown Land’e sahipken her Estate’e en az 2 ayrıcalık tanı.
achievement_dont_be_cilli.png Don’t be Cilli: Cilli ile başlayıp başka ülke kur.
achievement_holiest_roman_empire.png Holiest Roman Empire: Papalık veya İmparatorken, HRE’nin ana dini Katolikken Papalık elektörlüğe sahip olsun.
achievement_inner_turmoil.png Inner Turmoil: The Isles ile başla, 1500 senesinden önce hiçbiri ada olmayan 20 toprağa sahip ol.
achievement_kingdom_of_god.png Kingdom of God: Papalıkla başla, Kingdom of God’a dönüş.

Aşağıdaki başarımlar Emperor eklentisine sahip olanlar için:

achievement_everythings_coming_up_mulhouse.png Everything’s Coming Up Mulhouse: Mulhouse ile başla, İmparator ol ve imparatorluğu olabildiğince merkeziyetçilikten uzak bir hale getir.
achievement_god_tier.png God Tier: Katolik veya Sunni olmayan bir ülkeyle 5. kademe Defender of the Faith ol.
achievement_napoleons_ambition.png Napoleon’s Ambition: Devrimci Fransa ile Devrimi en az 10 ülkeye yay.
achievement_aeiou.png AEIOU : Avusturya görev ağacını tamamla.
achievement_global_hegemony.png Global Hegemony: Herhangi bir hegemonyada %100 güce ulaş.

Bu başarımlarla birlikte oyundaki başarım sayımız 310’a çıkıyor, oyuna başarımlar eklerken her zaman farklı zorluklarda ve oyunculardan farklı şeyler isteyen başarımlar oluşturmaya gayret ediyoruz. Kişisel olarak yama çıktığında yeni Katolik özelliklerini görmek için Kingdom of God başarımını almaya çalışacağım gibi görünüyor.

Bugünlük bu kadar, önümüzdeki hafta sizlere geçen hafta vadettiğim içerik günlüğünü kaleme alacağım, muhtemelen duymuşsunuzdur fakat Emperor ve 1.30 yaması 9 Haziran’da çıkıyor, Steam ve Paradoxplaza üzerinden ön sipariş edebiliyorsunuz.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Civilization VI'da Bizans'a 2. Basil Liderlik Ediyor #civ6 https://t.co/rAMdGCour5
Stellaris'te Ölüm Kültü #stellaris https://t.co/5LTRiwGrIV

Strategyturk Arşiv