Europa Universalis IV’te 32-bit Desteğinin Sona Ermesi

EU4 günlüklerinde bu hafta 1.28.3 yamasından, bedava eklenti deneme süreçlerinden ve 32-bit desteğinden bahsediliyor.

Merhaba, bugünkü EU4 geliştirici günlüğüne hoş geldiniz. Çoğunuzun fark ettiği gibi 1.28.3 yaması dün çıktı. Ekibimizin Ocak ayı boyunca üzerinde çalıştığı sorun giderimlerini içeriyor. Bunun gibi sorun gidermeler bu yılki odağımız ve konuşması/göstermesi zevkli olmasa da oldukça önemliler. Yıl sonu eklentisine yaklaşırken daha fazla düzeltme yamaları da olacak.

Yama notlarına buradan göz gezdirebilirsiniz.

Bunun yanında Mandate of Heaven’ı bedava deneme süresi de bitti. Oyuncuların bir eklentiyi almadan denemelerini sağlayan bir sistemi test etmek güzeldi. Deneme süresi sırasında Mandate of Heaven oynanışında gördüğümüz büyük artış nedeniyle bunları ay ay yapmamızı bekleyebilirsiniz. Daha sonraki bedava eklenti denemesi bu ayın sonuna doğru gelir.

Ayrıca 1.28.3 yaması EU4’ün son 32-bit versiyonu olacak. Gelecek yamada 64-bit’e yükselteceğiz ve bunun bazı avantajları olacak. Fakat bu da EU4’ün artık 32-bit sistemlerde oynanamayacağı anlamına geliyor.

Sektörde azalan 32-bit desteği nedeniyle biz de bu kararı verdik. Daha sonraki yamayı çıkardığımızda 32-bit kullanıcıları ya 1.28.3’e geri dönmek zorunda kalacak ya da sistemlerini yükseltmeleri gerekecek. Bunu şimdiden diyoruz ki kullanıcıların gelecek aylarda sistemlerini yükseltme fırsatları olsun. Bu değişiklik oyuncularımızın sadece %1.1’ini etkileyecek.

32-bit desteğinin bitmesine yaklaştıkça hatırlatmaya devam edeceğiz. Zaten hemen olacak bir şey değil, birkaç ayı var.

Ekip daha çok oyunun motoruyla ve teknolojileriyle ilgileneceği için bir süre daha göstereceğimiz herhangi bir değişiklik olmayacak. Yani bugünkü gibi kısa ve/veya “filler” günlükler biraz daha devam edecek.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te Casus Ağı ve Casuslar #stellaris https://t.co/Q1t0mBSVfr
Knights of Honor II: Sovereign'de Görüşler #koh2 https://t.co/jcOQZpKvei

Strategyturk Arşiv