Europa Universalis IV’te Plan Değişiklikleri

Europa Universalis IV geliştirici günlüklerinde bu hafta oyunun geliştirilişindeki plan değişikliklerinden bahsediliyor.

Herkese merhabalar, bir başka EU4 geliştirici günlüğüne daha hoş geldiniz. Geçtiğimiz 8 günlükte içerik tasarım ekibimiz sizlere Avrupa Yaması ve onla birlikte çıkacak eklentiyle birlikte oyuna gelecek olan yeni içerikleri tanıttı. Çok sayıda yeni unsuru sizlere tanıttık ve duyduğuma göre daha üzerinde bilgi vereceğimiz çok şey yolda. Bugün sizlere EU4’ün mevzubahis eklentiye yönelik plan değişikliklerinden bahsedecek ve bazı yeni mekaniklere dair ipuçları paylaşacağım.

Bu yılın başlarında da bahsettiğimiz üzere Avrupa yamasında aceleci davranmak istemiyoruz. Daha önceleri bu yamayı bu yıl sonuna doğru çıkartmayı planladığımızdan bahsetmiştik, ancak çeşitli sebeplerden dolayı çıkış tarihini 2020’ye çekmek durumundayız. Bu yamaya oldukça hırslı yaklaşıyoruz ve hakettiği geliştirme süresini tanıdığımıza emin olmak istiyoruz.

Kimileri bu haberi üzüntüyle karşılayacaktır, keza geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız içerik günlükleri neticesinde yamanın bir an önce çıkmasını isteyen oyuncuların yorumlarını okudum – ki daha mekanik günlüklerine geçmedik bile. Eklentinin çıkmasına daha uzun bir süre olmasına karşın, EU4’ün hakettiği kaliteyi sağlamamızın en doğru yolunun bu olduğunu düşünüyoruz.

Bu esnada bu daha önce benzeri görülmemiş yeni yamasız geçen zaman dilimi içerisinde yazın bitimiyle birlikte ücretsiz bir yama çıkartıyor olacağız. Bu yama oyuna 64-bit desteği ekleyecek ve çeşitli hata giderimlerinde bulunacak. Avrupa Yaması için bahsettiğimiz içerikleri barındırmayacak. Bu yamaya dair Temmuz ayı sona erdikten sonra daha ayrıntılı bilgiler paylaşabiliriz.

Temmuz ayında oyun geliştirme stüdyoları dahil olmak üzere İsveç’teki her şey kapanıyor. Geliştiriciler şimdiden tatil moduna girmiş durumda, dolayısıyla bu ay içerisinde bizden pek bir haber beklemeyin. neondt İsveç Tatil Standartlarına rağmen bazı ufak günlüklerle karşınızda olabilir.

Peki Temmuz’dan sonra bizi neler bekliyor? Geçtiğimiz aylarda Avrupa Yamasının içerik yönüne odaklandık, ancak mekanik yönüne girme fırsatı edinmemiştik. Yaz tatili sonrasında geliştirici günlüklerinde işin mekanik yönüne gireceğiz. Geçmişteki günlüklerde Paralı Askerler ve Estateler ile ilgili memnuniyetsizliklerimizi dile getirmiş, “Katolikliği ve Papa’yı Hristiyanlığın basitçe başka bir rengindense korkulacak bir güç haline getirmemiz gerektiğini” belirtmiştik. Bunlara odaklanıp bu düşünceleri gerçeğe dönüştürmek adına yaptığımız şeylerden bahsedeceğiz.

Tabi resim paylaşmadan olmaz, aşağıda oyunun geliştirme sürümünden hiçbir bilgi vermeden paylaşılan 3 ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz:

teaser_1.png

teaser_2.png

teaser_3.png

Herkese iyi tatiller, normal geliştirici günlüklerine 6 Ağustos Salı günü geri dönüş yapmış olacağız.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Baştan Çıkarma, İşkence ve Entrika #ck3 #crusaderkings3 https://t.co/gK5MXHJPOS https://t.co/45LisgPaaD
Europa Universalis IV'te 1.30 Yamasındaki Ufak Değişiklikler #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/0mUIprwooY https://t.co/CUhL3SZQrV

Strategyturk Flickr