Europa Universalis IV’te Yönetim Kapasitesi Yenilikleri

Europa Universalis IV geliştirici günlüklerinde bu hafta yeni yönetim kapasitesi özellikleri tanıtılıyor.

Herkese merhaba. Bugün yönetim kapasitesiyle ilgilenmenizi kolaylaştıracak arayüz özelliklerinden ve yönetim kapasitesini kullanıp sahip olduğunuz toprakları geliştirmenize izin veren yeni bir mekanikten bahsedeceğiz.

Öncelikle iki farklı yere yönetim kapasitesiyle ilgili bilgiler ekliyoruz. Yönetim kapasitesini etkileyen binaları inşa ederken artık kapasiteyi görebileceksiniz, böylece binadan daha fazla yararlanabileceğiniz yerler bulabilecek ve büyük imparatorluklarınızı daha kolay yönetebileceksiniz.

1603787892909.jpg

Yani courthouse gibi binalar inşa edildiği toprağın yönetim kapasitesini ne kadar azalttığını gösterecek.

Diğer kolaylık ise birçok vasala sahip olanlar için. Daha önce vasalınızın ne kadar yönetim kapasitesine sahip olduğunu veya ne kadarının kullanıldığını göremiyordunuz.

1603787978875.jpg

Artık vasal arayüzüne gittiğinizde vasal detaylarında bunu görebileceksiniz.

Fazladan yönetim kapasitesiyle ilgili yeni mekaniğimize gelelim. Diyelim ki İsviçre dağlarında uzun oynamak istiyorsunuz. En az 15 gelişmişliğe sahip olan şehirlerinizde altyapıyı geliştirip fazladan bina ve fabrika inşa edebileceksiniz. Bunu yaptığınız takdirde şehrin yönetim maliyeti 200 artacak, bu artışı da herhangi bir etki ile azaltamayacaksınız.

1603788042280.jpg

Daha sonra her 15 gelişmişlikte 200 fazladan yönetim kapasitesiyle daha fazla bina ve fabrika inşa etme yeri açabileceksiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler, umarım sevmişsinizdir. Gelecek haftaki günlüğü Johan yazacak, görüşmek üzere.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator'da İskender'in Mirası ve Selevkos Görev Ağaçları #imperator https://t.co/IqUIbMIQEB
Crusader Kings III'te 1.2 Yamasındaki Diğer Değişiklikler #ck3 https://t.co/BnwT1ldOuR

Strategyturk Arşiv