Hearthstone’da Aralık 2018 Denge Değişiklikleri

TGO8NAIAY89Z1542761407150.jpg

Hearthstone’da 19 Aralık itibariyle yapılacak çeşitli kart değişiklikleri duyuruldu.

M0YMUKXCLK0G1545177106499.png
Wild Growth artık 2 yerine 3 mana.

FEP1GEURX1FZ1545177106324.png

Nourish artık 5 yerine 6 mana.

Wild Growth ve Nourish setlerin oluşturulmasından beri her mid-range, kombo ve kontrol Druid destelerinde yerini almayı başardı. Basic ve Classic setlerdeki kartlar çok güçlü olduklarında oyunda uzun vadede negatif etkiye sebep olabiliyorlar. Sürekli bir şekilde bu kartlarla karşılaşmak oyunu monotonlaştırırken, bu tür her desteye otomatik olarak eklendikleri için deste oluşturma sürecini de negatif etkiliyorlar. Her iki kartın da mana maliyetini 1 arttırarak kontrol destelerindeki yerlerini korumalarına karşın, direkt mana yükseltmeden yararlanmayan diğer destelerde daha nadir görüleceklerini düşünüyoruz.

1O37M3G8UIZF1545177106264.png
Level Up! artık 5 yerine 6 mana.

Odd Paladin The Witchwood eklentisiyle birlikte sürekli bir biçimde en güçlü ve en çok oynanan destelerden birisi olmayı başardı. Level Up’ı Odd Paladin’den kaldırarak hala saha kontrolü konusunda güçlü bir deste olmasını korurken, rakibe hasar verme konusunda daha tutarlı ve karşı hamlelerle cevap verilmesi daha kolay bir deste haline gelecek.

NUDRPI6GHYVM1545177106458.png

Saronite Chain Gang’in yazısı değişti: Artık ‘kendi kopyasını’ değil bir başka Saronite Chain Gang çağırıyor.

Saronite Chain Gang Shudderwock ile enteresan bir komboya sahipti ancak Shudderwock’u tek bir oyunda birden fazla oynayabilmek karşı taraf için can sıkıcı bir deneyime sebep olabiliyor. Saronite Chain Gang’teki bu değişiklikle birlikte bir oyunda birden fazla Shudderwock oynamak daha zor. Shudderwock Saronite Chain Gang’in etkisiyle sürekli bir şekilde oynanan kart yerine tek turluk güçlü bir etki olarak oyunda yer almalı.

UACRLCWC1YTO1545177106230.png

Leeching Poison’un yazısı değişti: Artık sadece 1 turluğuna Lifesteal veriyor.

Kingsbane ile oyun genelinde etkili güçlü bir silah oluşturma fikrini seviyoruz, ancak Leeching Poison ile kalıcı bir Lifesteal etkisinin verilmesi kartın zayıflıklarının azalmasıyla sonuçlanıyor ve Rogue’lerin kalıcı heal etkilerine ulaşmama tasarım felsefemize ters düşüyor. Lifesteal etkisini tek turluk yaparak Kingsbane’in oyunun geç dönemlerinde etkili güç seviyesi sorunlarını çözmeyi amaçlıyoruz.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Imperator: Rome Türkçe Yama 1.4.1 (%100) Çıktı #imperator https://t.co/LtNmN3z0U9
Knights of Honor II: Sovereign'de Kültür #koh2 https://t.co/3pt6RbIXFh

Strategyturk Flickr