Hearthstone’da Duel of the Death Knights

tavern brawl

Bu haftanın Hearthstone tavern brawl’ı ”Duel of the Death Knights”. İlk defa yapılan bu tavern brawl’da siz ve rakibiniz oyuna Death Knight olarak başlıyorsunuz.

druidhunter

magepaladin

priestrogue
shamanwarlock

warrior

İşleyiş

  • 9 sınıftan biri seçilir ve o sınıfa özgü Death Knight ile oyuna başlanır.
  • Blizzard tarafından her sınıf için önceden hazırlanan desteler kullanılmaktadır.
  • Destelerdeki kartların büyük çoğunluğu Frozen Throne eklentisindendir.

İpuçları ve Öneriler

  • Bu Tavern Brawl’da kazanmak için mage, warlock, hunter veya paladin ile oynamanız tavsiye edilir. Mage en güçlü sınıf olarak görülüyor.
  • Mage ile oynarken kahraman yeteneğinizi en iyi şekilde kullanmalısınız. Düşman minyonlarını, hatta kendi minyonlarınızı kahraman yeteneğiniz ile öldürerek çağıracağınız Water Elementallar size büyük avantaj sağlar. Fazla saha temizleme kartınız olmadığı için elinizdeki kartları idareli kullanmalısınız.
  • Warlock’un kahraman yeteneği ile hem rakibin minyonlarını kolayca öldürerek kart üstülüğü yapabilir hem de agresif olarak oynayabilirsiniz. Can değeriniz konusunda fazla sıkıntı yaşamayacağınız için risk almaktan çekinmemelisiniz ve karşınızda hunter, mage gibi ileri turlarda kuvvetli olan sınıflar varken agresif olmanızda yarar var.
  • Hunter ile oyun planınız ilk turları sağ atlatıp oyunu uzatmak olmalıdır. Mulliganda mümkün olduğu kadar düşük manalı kartları bulmaya çalışıp onlarla rakibinizin minyonlarını öldürmeye çalışın. Sonrasında kahraman yeteneğiniz sayesinde elde edeceğiniz beastler size oyunu kazandıracaktır.
  • Paladin ile aşırı agresif olmalısınız. Oyuna 5/3 silahıyla başladığınız için ilk turlarda rakibinizin oynadığı hemen hemen her minyonu öldürüp saha kontrolünü ele geçirebilirsiniz. Özellikle taunt minyonlarını bulmak, kahraman yeteneğiniz ile çağırdığınız 2/2 minyonlarınızı korumanızı sağlar ve onların dördüncüsünü çağırdığınızda oyunu anında kazanmak asıl oyun planınız olmalıdır.

Ödül

  • Kazandığınız ilk oyundan bir adet classic pack sahibi oluyorsunuz.

Yazar: İhsan Berkay Erdem

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Baştan Çıkarma, İşkence ve Entrika #ck3 #crusaderkings3 https://t.co/gK5MXHJPOS https://t.co/45LisgPaaD
Europa Universalis IV'te 1.30 Yamasındaki Ufak Değişiklikler #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/0mUIprwooY https://t.co/CUhL3SZQrV

Strategyturk Flickr